St. žáci A: Čechie Smíchov - FC Tempo 2:3

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 13. 05. 2008

K dalšímu mistrovskému utkání jsme cestovali na Čechii Smíchov. Ani ve snu nás nenapadlo, jaké nás bude čekat těžké utkání proti předposlednímu celku tabulky. Soupeř se hned na nás od začátku vrhnul a bylo vidět jeho velké odhodlání. Kluky to zcela evidentně zaskočilo. Soupeř kope v 5. minutě přímý kop, po kterém se ujímá vedení 1:0.

Naši hráči kupí jednu chybu za druhou a soupeř nás stále tlačí z čehož po nedůrazu naši obrany zvyšuje v 17. minutě na 2:0 a začíná to být napínavé.

Naštěstí v 19. minutě se podařilo aktivně hrajicímu Sehnoutkovi snížit na 2:1 po přihrávce Hnata. Do konce poločasu se nám již nepodařilo výsledek zkorigovat a naopak soupeř několikrát nebezpečně zahrozil. První poločas jsme opět odehráli bez potřebného nasazení a důrazu, čímž pokračuje série nevyrovnaných výkonů asi tak čtyř posledních zápasů.

Po přestávce jsme přidali a začali hrát daleko aktivněji, soupeře jsme častěji uzavírali na jeho půlce. Bohužel nás ale tentokrát opustilo střelecké štěstí. Ve 38. minutě kope Hnat pokutový kop za ruku soupeře ve vápně, ale minul a kýžené vyrovnání v nedohlednu.

Dále máme spoustu jasných brankových šancí, ale ne a ne je zakončit. Soupeř pomalu odchází fyzicky a stále více ho přehráváme. Situaci si ale komplikujeme opět spoustou nepřesných přihrávek. V 55. minutě se konečně podařilo Hornovi dát vyrovnávací branku.

V 57. minutě kope soupeř přímý kop a Petrák vyhlavičkovává z brankové čáry míč mířící do naší branky. Dnes byla vidět snaha kluků zakončit po rohovém kopu, ale míč skončil několikrát na břevně soupeře. Přichází 70. minuta utkání a P. Hnat po nahrávce Štecha střílí vítěznou branku na konečných 3:2. Soupeř se v posledních čtyřech minutách nastavení snaží ještě vyrovnat, ale kluci už to udrželi.

"První poločas nás soupeř přehrával ve všech směrech. Po přestávce naše zvýšená aktivita přinesla ovoce. Velice sympatické bylo neúnavné hlasité povzbuzování rodičů, což klukům tentokrát určitě pomohlo. S nadsázkou se dá říci, že bez větší krásy jsme získali tři důležité body a vítězství bylo skutečně vydřené, za což přes všechny dnešní herní nedostatky klukům děkuji! Ve zbývajících čtyřech utkáních musíme získat šest bodů a tím naplnit naši cestu k postupu," řekl k utkání na Čechii trenér Ivo Flaks.

Čechie Smíchov - FC Tempo 2:3 (2:1)
Branky Tempa: 19. Sehnoutka, 55. Horn, 70. Hnat.
Tempo: Yusyp- Houška, Lacina, Štech, Bláha (36. Petrák), Stejskal, Mašek, Hájek, Sehnoutka, Hnat, Horn. Připraven: Žurav.