Muži B: FC Tempo B - FK Zlíchov 1914 8:0

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 14. 05. 2008

Na lhotecké Maracaná bylo vedro. Teplý nedělní podvečer přilákal do ochozů desetitisíce fandů. Ti byli zvědavi, jak se Benfika vypořádá s posledním týmem tabulky a také výsledek předchozího utkání na Písnici sliboval pěknou podívanou.

Ta začala ve 4. minutě, kdy Havlas vyslal přihrávku k pravé straně. Prokop ji přebral a chtěl se prosmýknout kolem obránce. To se mu však nepodařilo. Faul! a ve vápně. Penaltu si šel kopnout opět Morávek, a začal tak svůj velký den. V 7. minutě se Havlas proběhl opět po pravé straně, přihrál pod sebe a Morávek zamířil do pravého horního rohu přesně - 2:0. Ve 35. minutě vybojoval s obráncem vítězný souboj Havlas, přihrál Fetrovi a opět měl náš útočník dobrou mušku - 3:0. Tempo bylo v prvním poločase lepší a dalo se čekat, že tak tomu bude i v poločase druhém.

V 55. minutě vystřídal Fetra Březina a hned za tři minutky vstřelil branku. To Slavíček hledal centrem Havlase, ten však míč minul a tak snadno Březina zaznamenal 4. gól Tempa. V 62. minutě, za soustavného tlaku domácích, přihrávku Březiny přiťukl Prokop k Morávkovi a ten završil hattrick - 5:0. A přišlo další povedené střídání. V 75. minutě střídal Černušák Havlase. V 76. minutě se dostal k míči Pavel Dvořák. Dlouhý výhoz na Paseku, ten přesně přihrál na Černušáka a podél brankáře na 6:0. V 86. minutě to Štěpán Černušák kolegům vrátil. Doběhl míč u zadní lajny a jeho centr dopravil do branky svoji čtvrtou brankou Morávek - 7:0. V 87. zahrál Jirka Nechvílla roh a Ondra Dvořák upravil na konečných 8:0.

Zlíchov je zřejmě letos z formy a nedokázal nás příliš prověřit. Hráli jsme dobře. Dařila se nám především hra po křídlech.

FC Tempo Praha B - FK Zlíchov 1914 8:0 (3:0)
Branky: Morávek 4, Fetr, Březina, Černušák, O.Dvořák.
Tempo: Dvořák P. - Slavíček, Krabička, Dvořák O., Blümel - Prokop, Malíček (60. J.Nechvíla), Morávek, Paseka - Fetr (55. Březina), Havlas (75. Černušák). Dále připraveno: Lukačovič, Kovář K., Albl, Hron.