Ml. dorost: FC Tempo - AFK Union Žižkov 5:2

Autor: Jiří Hron <hron(at)fzu.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 15. 05. 2008

Zápas s týmem, který jsme na podzim porazili na jeho hřišti 2:1, začal děsně. Asi díky slunečnému počasí kluci mysleli spíše na letní hrátky s děvčaty než na fotbal, a tak hned v první minutě prohráváme 1:0. Předváděná hra se podobá lenochodově odpočinku, s fotbalem to má společného jen hřiště, míč a diváky. Když už se dostaneme do šance, ani natřikrát nedokážeme míč dopravit do soupeřovy branky. Až přišel dlouhý míč, Flaksovo prodloužení hlavou a po zaváhání obrany France srovnává. Zase dlouho nic, obrana dělá chyby, záloha se toulá po hřišti, útok není nebezpečný. Až se po dlouhé době rozhodne pohnout France, u postranní čáry nasadí soupeři parádní "jesličky", zatáhne balon do vápna a přihraje Hlavíkovi na vápno. Jeho levačka se nemýlí a střelou k tyči se dostáváme do vedení. Rozhodčí krátce nato ukončuje poločas.

Druhá půle byla stejně laxní jako ta první, po další chybě v defenzivě Žižkov srovnává. Pak přichází nejsvětlejší (až na pár odkopů – tzv. svíce) moment zápasu, kdy si kluci pětkrát přihrají na jeden dotek, ale Balunovu gólovou střelu zblokuje soupeřova noha. Rozhodující momenty přicházejí chvíli po sobě. Nejdříve kopeme roh, před prázdnou brankou na něj naskakuje Linhart, je ale faulován a píská se penalta. Hlavík ji s přehledem proměňuje ve vedení 3:2. Prakticky ihned z rozehrávky chybuje Přikryl, soupeřův útočník se dostává do vápna, kde jde do souboje s Nehasilem a padá. Úmysl v tom jistě nebyl, ale penaltu za takový souboj jsem již několikrát viděl. Píšťalka ale mlčí. Závěr zápasu se pak již dohrává a dvakrát se blýskne France, který po jarní dvougólové sérii dokončuje svůj první hattrick v kategorii mladšího dorostu.

Tempo – Union Žižkov 5:2 (2:1)
Branky: France 3, Hlavík 2.
Tempo: Slováček – Přikryl (64. Tročil), Linhart, Nehasil, Kvapil – Šulc, France, Hlavík, Procházka (66. Čemus) – Balun, Flaks.