Ml. přípravka C: FC Tempo - Loko Vltavín 10:0

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 16. 05. 2008

Ve středu 14. května jsme sehráli domácí zápas a soupeřem nám byl tým Loko Vltavín. Na podzim jsme na jeho hřišti zvítězili 4:0, a tak se dalo toto utkání zařadit do kategorie lehčí.

Přestože náš tým měl od úvodu převahu, tak se nám podařilo vstřelit první branku „až“ v 6.minutě zásluhou Martina Pytlíčka, kdy těžil z přihrávky Štěpána Sedláře,1:0. Poté se dlouho nic nedělo, ale od 11.minuty to přišlo. V té se poprvé prosadil po přihrávce Lukyho Hroníka Martin Žůrek, 2:0. Náš tlak narůstal a v 15.min. zahrával Matěj Heřmánek rohový kop na který nejlépe naběhl Martin Žůrek a skóroval, 3:0.

Dvě minuty nato zkompletoval Martin Ž. hattrick po hezké přihrávce Davida Kny, 4:0. V 18.min. se dobře zorientoval před brankou soupeře Štěpán Sedlář, který dorazil střílenou přihrávku Martina Žůrka do sítě, 5:0. V poslední minutě 1. poločasu se ještě prosadil po přihrávce aktivního Štěpána Sedláře Michal Zupan a zakončil tak výsledek 1. poločasu na 6:0.

Ve druhém náš tlak pokračoval a kluci si užívali kombinačního fotbalu. V 21. minutě přihrával z pravé strany Dan Šejvl, na jeho přihrávku si dobře naběhl Luky Hroník, který nekompromisní střelou do horní části branky nedal brankaři šanci, 7:0. Naši kluci dále měli tlak i šance, ale střely míjeli svůj cíl, branku. Krásnou akci, která si zasloužila skončit gólem předvedli Štěpán s Martinem Pytlíčkem. Štěpán podržel míč a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Martina, ten do přihrávky jen vložil nohu a obloučkem přehodil brankaře, ale míč bohužel skončil na břevně. Ve 30. minutě o sobě dal poprvé vědět také Matěj Heřmánek, který opět nastoupil v útoku. Po rohu Martina Žůrka neměl těžkou pozici skórovat, 8:0.

Ve 34. minutě přišla opět přesná přihrávka Martina Žůrka, kterou zužitkoval Matěj Heřmánek, 9:0. V poslední minutě zápasu zahrával Dan Šejvl roh, který si obránce srazil do vlastní sítě, 10:0. Branka byla připsána Danovi.

V penaltovém rozstřelu jsme dokázali také zvítězit a to poměrem 10:8.

„Kluci předvedli velmi dobrý výkon, hlavně kombinace se dařila. Přispěl k tomu i návrat Štěpána Sedláře a Zdendy Sity do sestavy. Skvěle se také předvedl Martin Žůrek, který nechal zapomenout na předchozí nepovedená vystoupení. Jen doufám, že neusne na vavřínech a potvrdí návrat do formy v příštím zápase,“ zazněla slova chvály z úst trenéra Martina Vališe.

FC Tempo – Loko Vltavín 10:0 (6:0)
Branky: Žůrek 3, Heřmánek 2, Pytlíček, Hroník, Zupan, Sedlář, Šejvl.
Penalty: 10:8.
Tempo: Erik Papež, Hudák Petr, Novotný Patrik, Cabrnoch Milan, Kny David, Sedlář Štěpán, Pytlíček Martin, Hroník Lukáš, Šejvl Dan, Žůrek Martin, Heřmánek Matěj, Zupan Michal, Škobis Jakub, Sita Zdeněk.