St. přípravka B: Sokol Lipence - FC Tempo B 1:6

Autor: Dita Hasmanová <hasmano(at)seznam.cz>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 18. 05. 2008

Další kolo mistrovské soutěže jsme hráli v sobotu 17. května venku a byli jsme soupeřem Sokolu Lipence, tým z konce tabulky, ale vzhledem ke zkušenostem z minulého kola jsme věděli, že žádný soupeř se nesmí podcenit. Na podzim jsme s Lipenci sehráli velmi vyrovnaný zápas a porazili je těsně 4:3. Do Lipenců jsme odjeli s poněkud prořídlou sestavou vzhledem k tomu, že část týmu je na škole v přírodě či marodí.

Již úvod 1. půlky nás přesvědčil, že kluci tentokrát přijeli v dobré formě, že všichni mají velkou chuť hrát a vyhrát. Celý zápas jsme měli mírnou převahu a více tlačili soupeře na jeho polovinu. Naše snaha přinesla první úspěch v 8. minutě, kdy se po nátlaku na soupeřovu branku dostal k balonu Kuriš a neomylně ho poslal za záda lipeneckého gólmana - 0:1. V 11. minutě poslal Kuriš pěknou přihrávku na Adámka, který si již hravě poradil a zvýšil na 2:0 pro Tempo. Tento stav trval již do konce první půle.

Ve druhé půlce se nám nejprve nedařilo zakončit, šance měli i Lipence až přišla 36. minuta, kdy před soupeřovu brankou poslal Hasman hlavičkou balon přímo Kubišovi na nohu a ten prudkou střelou nedal soupeřovu brankáři šanci. Vedeme 3:0!

Další branka padla ve 38. minutě tu si však soupeř srazil do vlastní sítě sám. Tím naše gólová nadílka však nekončila. Přidali jsme ještě dvě a to ve 40. a 42. minutě. Obě dal Adámek, první po přihrávce Kuriše a druhou Bureše. Ve 44. minutě nás Lipence zatlačily na naši polovinu a povedlo se jim snížit na konečných 1:6.

Závěrem nutno pochválit všechny hráče, protože tentokrát všichni bez výjimky předvedli výbornou hru. Jmenovitě je třeba pochválit gólmana Marinovova, který dobrými zákroky tým podržel, dále Adámka, který tentokrát předvedl vynikající hru a v neposlední řadě Slavíčka, který skvěle zastoupil chybějícího stopera Jelínka. Poděkování ale patří opravdu všem takže: KLUCI DÍKY !!!

Sokol Lipence – FC Tempo B 1:6 (0:2)
Branky Tempa: Adámek 3, Kuriš 2, vlastní.
Tempo: Marinov – Fiala, Bureš, Hasman, Slavíček, Klíma, Kuriš, Adámek, Hlaváč, Löfler.