St. žáci A: FC Tempo - SC Radotín 5:1

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 19. 05. 2008

K dalšímu mistrovskému utkání jsme nastoupili na domácím hřišti proti celku SC Radotín, se kterým jsme měli na podzim spoustu práce a výsledek tehdy skončil nejtěsnějším rozdílem 2:1. Klukům jsem vštěpoval, aby k utkání přistoupili maximálně zodpovědně a poslední tým naší tabulky nepodcenili, tak jako Kopanina před třemi týdny.

Do soupeře jsme se opřeli hned od prvního hvizdu rozhodčího a do 16. minuty jsme nebezpečně ostřelovali soupeřovu branku, ale bohužel opět bez brankového efektu. Naopak soupeř z ojedinělé návštěvy naší půlky udeřil v 17. minutě svoji první střelou na naši branku a hned se ujímá vedení 1:0, po zaváhání našich hráčů.

Opět se vracíme na soupeřovu půlku a naše ostřelování soupeřovi branky pokračuje a v rozmezí 22. až 25. minuty dvěma brankami Hnata a jednou Horna otáčíme utkání na 3:1 v náš prospěch.

Po přestávce zlepšujeme pohyb, více kombinujeme a pokračujeme v tlaku a ve hře na soupeřově půlce. V utkání se opět blýskl několika krásnými fotbalovými akcemi tvůrce hry K. Sehnoutka. Kopeme opět několik rohových kopů, ale vše špatně bez efektu, ba několikrát jsme míč skoro nedokopli do vápna!

V 58. minutě přidává další branku Horn a o dvě minuty později zvyšuje Hnat na konečných 5:1. Do konce utkání pokračujeme v aktivní hře, ale již se nic podstatného, mimo dalších nedokončených šancí, nedělo.

"První poločas nebyl až tak špatný, ale ve druhém nastalo výrazné zlepšení a naše hra se blýskla několika pěknými kombinačními akcemi. Děkuji našim fandům, kteří akce, které se jim líbily, ocenily potleskem. Těm, kterým se naše hra nelíbí a nejsou spokojeni, že čtyři minuty po zahájení utkání nehrajeme podle jejich představ, prosím, aby naše utkání nenavštěvovali, protože kluci potřebují v tu chvíli povzbudit a ne nadávat. Toto opravdové fandění budeme potřebovat již tuto neděli, kdy nastoupíme na domácím hřišti proti celku Sparta dívky a právě toto utkání při našem úspěchu může završit cestu k postupu! Klukům za dnešní vybojované body děkuji a potěšil zlepšený výkon proti předcházejícím utkáním, až na ty nezakončené šance," řekl po utkání treneré Ivo Flaks.

FC Tempo - SC Radotín 5:1 (3:1)
Branky Tempa: 22., 24. a 60. Hnat, 25. a 58. Horn.
Tempo: Žurav - Houška (59. Bláha), Štech, Lacina, Petrák (50. Lehký), Stejskal, Mašek, Hájek, Sehnoutka, Hnat, Horn (65. Škopek). Připraven: Yusyp.