Muži A: FK Meteor VIII - FC Tempo 2:0

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 20. 05. 2008

V neděli ráno jsme vyrazili na horkou půdu lídra tabulky, Meteoru. Ač jsme nepodali špatný výkon, prohráli jsme po zásluze 2:0. Do zápasu jsme se museli obejít bez švýcarské posily Muosera, který nemohl přijet z důvodu nedělního oběda u babičky. Již od rána navíc značně pršelo, což vzbuzovalo obavy z obutí hráčů. I ortodoxní „teniskáči“ ale tentokrát vyndali kolíky a tak nám trvalý déšt, který přišel nad Českou republiku díky tlakové níži nad Surinamem, v souvislosti s povrchem nevadil.

FK Meteor VIII - FC Tempo 2:0 (1:0)
Branky: 45. Jánoš, 59. Krejčík. Rozhodčí: Havel – Tikal, Suchý. ŽK: Blažek, Čmejla - Netušil, Dedek, Komorník, Havlas, Martínek. Diváků: 50.
Meteor: Caudr - Pasker, Krejčík, Blažek, Trnka - Šmíd (65. Fitzel), Čmejla, Zezula (83. Kasman), Jánoš - Klír (65. Jiřík), Fíček.
FC Tempo: Tala - Valášek, Netušil, Vrba, Beránek - Martínek (75. Pechar), Šulc, Komorník (46. Beneš), Žalud - Havlas, Dedek (71. Nechvíla).

První poločas byl z naší strany značně ustrašený. I když obranná fáze nebyla špatná, naše útočné aktivity se daly spočítat na prstech jedné ruky po nešikovném řezání cirkulárkou. První „střelu“ na bránu domácích vyslal až v 40.minutě Havlas. Domácí nás prakticky k ničemu nepustili a sami zahodili několik šancí. Nejdříve se v 9.minutě po Jánošově centru objevil na malém vápně v šanci Klír, ale Tala mu jeho střelu vytlačil na roh. Po něm se k odraženému míči dostal Zezula, avšak bránu prudce přestřelil. Po půlhodině hry se pohotovou hlavičkou blýskl Zezula, ale Tala efektní rybičkou střelu zneškodnil. Když už to vypadalo, že přečkáme poločas bez obdržené branky, inkasovali jsme se. Takřka od rohového praporku nacentroval Fíček (kterého vymazal Michal Netušil) a míč k naší smůle zamířil k zadní tyči Talovy branky, kde jej dorazil ještě Jánoš.

I druhý poločas začal náporem domácích a v 58.minutě byl korunován druhým gólem. Klír ve vápně ideálně narazil Krejčíkovi a jeho dělovka skončila u bližší tyče Talovy brány. O další jedovku se postaral v 64.minutě Čmejla, ale Tala ji v posledním okamžiku vytlačil nad břevno. Pak přišel do hry na posledních 20 minut Nechvíla a hru značně oživil. Tempo se konečně přestalo bát hrát a vytvořilo si o několik nadějných akcí. Deset minut před koncem se po jeho uličce objevil v čisté šanci Havlas, ale nastřelil jen nohy vybíhajícího Caudra. Vzápětí pak Šulc orazítkoval tyč domácí brány. Za zmínku pak ještě stojí karetní rošáda hlavního rozhodčího, kdy už domácímu Čmejlovi chtěl ukázat za faul žlutou kartu, ale pak si uvědomil, že by to byla již druhá žlutá a vše si rozmyslel.

Petr Dedek (FC Tempo): Nepropadli jsme asi úplně, ale bohužel body zase nemáme. Určitě jsme tady bodovat chtěli, teď už si nemůžeme vybírat zápasy. Po dnešku musíme vyhrávat a čekat, jestli to bude stačit. V první půli jsme dostali spoustu žlutých karet. Je škoda, že jsme první poločas neudrželi na 0:0. Ke konci zápasu jsme měli dvě velké šance, je škoda, že jsme je neproměnili.

Karel Jeřábek (Meteor): Ty naše domácí zápasy jsou stejné. V první čtvrthodině jsme si vytvořili šance, které jsme neproměnili. Pak jsme trošku povolili, v poslední minutě prvního poločasu se nám podařilo nakonec skórovat. To nás trošku do druhé půle ukolébalo, je dobře, že jsme dali druhý gól a pak místo abychom si zápas užívali, tak jsme si ho komplikovali a poskytli jsme zase soupeři šance.