Muži B: PSK Union B - FC Tempo B 1:4

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 21. 05. 2008

Tentokrát jsme na PSK dorazili bez našich věrných fandů. A tak vzrostlou travičku, změkčenou předchozím deštěm, viděli jen fandové domácího Unionu. Domácí začali náporem. Obrana, tentokrát dirigovaná Jirkou Nechvílou, si však se vším poradila. Hra se však vyrovnala během pěti minut. V 15. minutě se Tempo radovalo. Slavíček vhazuje aut, Šíma míč míjí (tím jej míjí i obránce). Otočka a Šíma je u balonu první, zatáhne jej k zadní lajně, centr po zemi k zadní tyči a Morávek střílí vedoucí gól. Domácí se snažili hrát na rychlé brejky. Jinak první půle byla celkem vyrovnaná. Na rohy vyhrál PSK 8:5. Fauloval 4x proti 3 faulům Tempa.

Druhý poločas začal také jako ten první. A opět dalo branku Tempo. V 52. minutě vybojoval míč ve středu Šíma, posunul dopředu na Dedka a ten udělal kličku i brankáři a rozvlnil síť podruhé. domácí sice několik minut reklamovali ofsajd. Ale marně. Dedek se dušuje, že v postavení mimo hru nebyl.

Pokračovalo se tedy po výměně čárového rozhodčího. A domácí korigovali brankový poměr v 62. minutě, kdy si Benfika vybrala trochu slabší chvilku. Halv vysváží balon, Tempáci jsou všichni moc daleko a skluzy z ohromné dálky nic neřeší. Dlouhá přihrávka na rozběhnutého útočníka a Pavel Dvořák už nemohl proti obstřelu nic dělat - 1:2. Naděje domácích však vzala zasvé tři minuty nato. To se zrodila jedna z nejrychlejších a také nejpohlednějších akcí. Slavíček se dostává k míči a po své pravé straně padí k brance soupeře. Za půlkou si přiťukne se Šímou, zbaví se tak posledního a pak podél brankáře zvyšuje na 1:3. V 74. minutě Březina vyslal krásnou přihrávku do běhu Šímovi a bylo to 1:4. Škoda hloupého vyloučení Prokopa pět minut před koncem.

Tempo hrálo opět velmi dobře a vítězství bylo zcela zasloužené. Opět jsme dokázali využít celou hrací plochu a udrželi pod kontrolou střed hřiště. Navíc měl víc místa k podpoře útoku Slavíček.

PSK Union B - FC Tempo B 1:4 (0:1)
Branky Tempa: Morávek, Dedek, Slavíček, Šíma.
ČK: 85. Prokop.
Tempo: Dvořák P. - Blümel, Nechvíla J., Dvořák O., Slavíček - Prokop, Paseka (83. Klouda), Morávek, Havel M. (65. Černušák) - Šíma, Dedek (55. Březina). Připraveni: Fetr, Krabička, Havel J.