Ml. dorost: Slovan Kunratice - FC Tempo 1:3

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 21. 05. 2008

Derby s Kunraticemi získalo po zjištění, že domácí trénuje bývalý trenér kluků Petr Semirád, zvláštní náboj. Kluci se na zápas těšili i přes únavu Baluna, Linharta a Šulce, kteří měli v nohách zápas staršího dorostu. Od první minuty se na soupeře vrhli a vytvářeli si šance, leč bez brankového efektu, až France po svém několikátém úniku po levé straně zužitkoval Flaksův pas v naše vedení. Tato branka nás ukolébala, místo po stranách jsme se probíjeli středem a umožnili domácím vyrovnat hru. Pak přišla chyba unaveného Ondry a Linhart zachraňoval jen za cenu žluté karty. Po další chybě ve středu hřiště domácí vyrovnali a převzali otěže zápasu do svých rukou. Naše hra byla plna nepřesností a chyb. Po úniku domácích po levé straně následoval další faul Linharta s ním druhá žlutá, a tak v 38 minutě Miloš odchází do kabin. Na skóre se do poločasu nic nezměnilo.

O přestávce jsme přeskupili naše řady a připravili se na hru v deseti. Kluci se probrali z předpřestávkové letargie a nechtěli za žádnou cenu prohrát. Od první minuty druhého poločasu dodržovali taktické pokyny, vzorně se vraceli a využívali každou možnost k rychlému protiútoku. Výborně jsme zrealizovali šanci, kdy po pasu Hlavíka unikl Balun a vedli jsme 2:1. Pak začal trávník zkrápět déšť, až přišly kroupy a utkání bylo na několik minut přerušeno. Naši hráči chtěli i za těchto podmínek hrát a demonstrovali to tak, že vyběhli na trávník a začali si přihrávat do běhu i navzdory dešti. Rozhodčího jejich počínání přimělo ke znovuzahájení hry. Soupeře jsme přehrávali ve středu hřiště a domácí měli šance jen při standardních situacích. Naše rychlé brejky vedené Balunem, Francem a Sehnoutkou soupeř jen těžko bránil. Po spolupráci Franceho a Baluna jsme vedli 3:1 a měli zápas pod kontrolou.

Střídající Štech se vysunul na hrot a svým důrazem na domácí platil. Dostal se také do brejku, kdy šel sám na brankaře, ale na rozmáčeném terénu nezvládl svoji šanci. Utkání skončilo naším zaslouženým vítězstvím. Za předvedený kolektivní výkon v druhém poločase klukům děkuji. Hrajte tak ale častěji.

Slovan Kunratice - FC Tempo 1:3 (1:1)
Branky Tempa: Balun 2, France.
Tempo: Slováček - Lacina, Linhart, Nehasil, Kvapil - Šulc (33. Sehnoutka), Flaks, Hlavík, France - Balun, Procházka (73. Štech).