St. dorost: FC Tempo - Sokol Troja 3:4

Autor: Jiří Šulc <js.ejero(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 22. 05. 2008

Úvod zápasu s týmem Troji jsme si nemohli přát lepší, cca ve druhé minutě jsme šli do vedení, kdy jasnou brankovou příležitost chladnokrevně zakončil M.Pechar. Bylo otázkou času, kdy přidáme další branku. Zdání bohužel klame, a tak přišlo vyrovnání. Do konce prvního poločasu se nám podařilo vstřelit druhou branku. Po rohu, zahraném P.Kučerou, zakončil hlavou O.Šulc. Do kabin jsme šli tedy s vedením 2:1.

V úvodu druhého poločasu si vytvořil soupeř tlak, z něhož pramenily šance, které zlikvidoval s pomocí obrany i kouska štěstí náš brankář. Pak přišly naše útočné chvilky, při kterých jsme vytvořili obrovské šance a mohli toto utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Nebyli jsme schopni proměnit ani takovou, při které stál náš útočník před prázdnou brankou a ze tří metrů nastřelil břevno. Nevíme, co k tomu dodat, ale fotbal je prostě takový, že když odmítneme vyložené šance proměnit, přijde trest.

Soupeř během cca 10 min. vstřelil branky tři a otočil stav utkání ve svůj prospěch. Nám se i přes další šance podařilo pouze výsledek upravit L.Hornou na konečných 3:4. ´

Myslíme si, že je obrovská škoda tohoto i předchozího domácího utkání, kdy jsme jednoznačně na výhru měli, ale proměňování i těch nejvyloženějších šancí je pro některé naše hráče nepřekonatelný problém. Byli bychom rádi, kdyby kluci zbývající utkání odmakali naplno, protože nic není ani v tomto případě rozhodnuto.

FC Tempo Praha - Sokol Troja 3:4 (2:1)
Branky: Pechar, O.Šulc, Horna.
Tempo: Macák - Vitásek, Sopuch, J.Šulc, Linhart (81. Sova) - Kučera, Roule, O.Šulc, Balun (86. Horna) - Hurka, Pechar (61. Podroužek).