Přebor je náš! Ml. přípravka A: FC Tempo - ČAFC B 11:2

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 25. 05. 2008

Pátek 23. května se zapíše do historických análů klubu FC Tempo Praha jako den, kdy se podařilo týmu mladší přípravky A (ročník kluků narozených 1999 a mladších) "prokopat se" do Pražského přeboru mladších přípravek.

Ano, dnešní zápas na domácí půdě se stal dnem výjimečným. Do konce jarní části soutěže zbývají tři kola včetně toho dnešního. Přivítali jsme soupeře ČAFC Praha. V podzimní části jsme je na jejich hřišti porazili 5:0. Tato zkušenost nás vedla k přesvědčení, že i dnes si s kluky z Čafky poradíme.

Začátek zápasu byl stanoven na 16 hodin. Tradičně jsme si dali na Tempu dostaveníčko 1,5 hodiny před zápasem. Ze zkušenosti víme, že tento čas je optimální pro potřebnou koncentraci hráčů na zápas. Domácí šatna hučela jako včelí úl. Hlasitá muzika, nastříkání hlav bojovými barvami, to vše patří již k předzápasovému rituálu našich borců. Také lehká rozcvička a taktické pokyny, rozestavění hráčů v poli. V 16 hodin zazněl úvodní hvizd rozhodčího, a tak naši kluci mohli začít s ofenzívní hrou hned od počátku.

Pokyny trenéra Michala Hozáka začaly nabývat reálnou podobu. Ve druhé minutě hry při prvním nájezdu na branku hráčů Čafky se nádherně trefil do sítě Šebek (Robo) po výborné přihrávce Koubka (Koubise). Vedení 1:0 nás tak trochu ukolébalo. Soupeř se osmělil a v osmé minutě kontroval za záda gólmana Novotného (Luky) na 1:1. Ze strany soupeře to bylo do konce prvního poločasu vše. Naši kluci si byli vědomi důležitosti dnešního utkání, a tak s tímto vědomím se do soupeře pustili s ještě větší vervou. Hned minutu nato se opět trefil Šebek tentokrát po chytré přihrávce Pekárka a navýšil tak stav na 2:1. Hoši z Čafky nic nevzdávali a favorita potrápili několika rychlými protiútoky a střelami. Žádná však neohrozila naši svatyni. Tempo udávalo v dalším průběhu hry tempo a dělalo tak čest názvu klubu. Neuplynula ještě ani minuta a další ofenzíva byla zakončena střelou Koubka na 3:1. Kluci se začali předhánět, kdo z nich dnes nastřílí více branek. Za další čtyři minuty se trefil Obermajer (Krtek) a po něm pak ještě Koubek a Rod (Cukr). Celkem 6 branek nastříleli naši borci v prvním poločase.

Druhá půle byla již jednoznačnou záležitostí Tempa. Kluci byli nažhavení na střelbu a to se taky potvrdilo. Příležitost ve hře dostali dnes všichni. Ve druhém poločase nastoupil v brance Staněk. Ten však po většinu poločasu neměl práci. Naši střelci pokračovali v sérii střílení branek a pokoušeli se tak pokořit náš rekord z podzimu, kdy se nám podařilo nastřílet 11 branek v jednom utkání. Dnes jsme se tedy pokoušeli tento rekord překonat. Postupně se do tabulky střelců zapisovali: Koubek, Pekárek, Koubek a opět Koubek, Obermajer. Už už se zdálo, že dnes rekord padne, ale pak přišel jeden rychlý protiútok a střela na branku. Čafka tak snížila stav na 11:2.

Závěrečný hvizd sudího ukončil dnešní trápení našeho soupeře a nám tak definitivně potvrdil první místo soutěže I. třídy skupiny A. Pro naše chlapce to znamená historický úspěch, kterému se mohou těšit pod vedením trenéra Michala Hozáka, jeho asistentů Janského, Pekárka a Šebka.

Jen někteří naši borci si příští rok zahrají v Pražském přeboru. Držme jim proto všechny palce co máme. Do konce jarní části soutěže zbývají dva zápasy. Věřme, že se jako favorité budeme chovat i nadále.

Závěrečná oslava postupu do přeboru vyvrcholila otevřením několika lahví dětského šampaňského, postříkáním přihlíživších rodičů našich borců, ale hlavně hromadným naháněním do půl těla svlečeného trenéra Hozáka.

FC Tempo – ČAFC Praha 11:2 (6:1)
Branky Tempa: Koubek 5, Šebek a Obermajer 2, Rod, Pekárek.
Tempo: Novotný – Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Nejedlík, Obermajer, Blažka, Koubek, Pekárek, Hozák, Pavlásek, Staněk.

Speciální fotogalerie a více fotek ze zápasu a oslav zde.