Muži B: FC Tempo B - AFK Olympia Šeberov B 5:0

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 26. 05. 2008

Za teplého nedělního odpoledne jsme nastoupili k předposlednímu domácímu zápasu. Soupeřem nám bylo béčko Olympie Šeberov. Vzhledem k postavení v tabulce nás očekával lehčí soupeř. Zvláště na jaře to Šeberovu moc nejde. Porazil jen Zlíchov, ale dokázal remizovat např. s PSK a Ruzyní. Do naší sestavy byli zařazeni žluťásek Netušil a po zranění se vracející Havlas.

Ve 13. minutě si Netušil narazil míč a ve vápně jej obránce strhl na zem - penalta. Míč si na značku pokutového kopu tentokrát postavil Šíma a brankáři nedal žádnou šanci - 1:0. Ve 35. minutě, to už měl soupeř vyloučeného hráče a hrál v deseti, poslal Jirka Nechvíla pas nalevo na Martina Havla. Rychlé zatažení míče k zadní lajně, přesná přhrávka a Morávek vsítil druhý gól Tempa.

Od naší přesilovky (tj. od 29. minuty) jsme hráli špatný fotbal, bez rychlosti a kombinace. Zbytečně vysoké centry za dobře staženou obranu Šeberova neměly naději na úspěch.

Začátek druhého poločasu se příliš nelišil od konce půle první. A tak se velký brankový rozdíl zrodil až v jeho závěru, kdy vyčerpaný soupeř už nestíhal. V 78. minutě střílí třetí branku Tempa Březina po přihrávce Šímy a v 79. minutě Březina přihrává před branku Nechvílovi. Pátý gól střílí opět Březina, když Šíma vyboval míč nad obráncem a nezištně mu přihrál.

Zasloužené povinné vítězství. Škoda, že jsme hojný počet diváků neodměnili lepším výkonem.

FC Tempo B - AFK Olympia Šeberov B 5:0
Branky: Březina 2, Šíma, Morávek, J.Nechvíla.
Tempo: P.Dvořák - Slavíček, Krabička, Netušil, Blümel (77. Fetr) - Paseka, J.Nechvíla, Morávek, M.Havel (68. Klouda) - Šíma, Havlas (46. Březina).