Postup do I. třídy! St. žáci A: FC Tempo - Sparta dívky 6:1

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 27. 05. 2008

V dalším utkání jsme nastoupili na domácí půdě proti celku Sparta dívky. Vzhledem k tomu, že to byl první pokus ze tří možných, kdy by nám vítězství přineslo postup, tak jsme nechtěli nic ponechat náhodě a rozhodnout již dnes a to se nakonec podařilo!

Do utkání jsme nastoupili aktivně, ale jako již tradičně v předcházejících čtyřech utkáních, od 7. minuty po chybě obrany a nedůraznosti brankáře prohráváme 0:1. Vytváříme si další šance, ale vyrovnat se povedlo až ve 12. minutě Hornovi po přihrávce Houšky.

Dále hrajeme aktivně a snažíme se přidat další branky a to se podařilo ve 25. minutě krásnou brankou Hornovi po přihrávce Hájka. Další branku přidává po indivudální akci Hnat a završuje první poločas vedením 3:1.

Do druhého poločasu vstupujeme vlažněji, tak nějak vědomi si blízkosti postupu. Naše hra už není tak důrazná jako v první půli, ale přesto vidíme další pěkné akce a po jedné z nich zvyšuje Hnat na 4:1. Přichází 57. minuta Sehnoutka přihrává Hájkovi, který zvyšuje na 5:1 a zároveň dává naši 100. branku letošní sezony.

Hra se přenáší z jedné strany na druhou, ale děvčatům toho příliš nedovolíme. V 65. minutě se taky konečně podařilo zakončit Sehnoutkovi, který dává na konečných 6:1.

A jak to viděl trenér Ivo Flaks?
"Tak se nám to nakonec podařilo, i když jarní výkony nebyly příliš vyrovnané, ale je potřeba ocenit bojovnost kluků a určitě se pokusit utkání dotáhnout do vítězného konce, i když se zrovna herně nedařilo. Toto je náš třetí postup za posledních pět let, ale tohoto si cením nejvíce, protože se nám ho povedlo za pomoci některých hráčů r. 93 vykopat pro sebe a konečně si taky zahrajeme vyšší soutěž. Touto cestou děkuji svým spolupracovníkům za dobře vykonanou práci, rodičům za vynikající a bezproblémovou spolupráci, vedení Tempa za vytvoření potřebných podmínek, protože toto jsou z mého pohledu tři nejdůležitější věci, které mohou zajistit dobré výsledky. Klukům za snahu a valné většině za vzornou tréninkovou docházku, bez které by též nedošli tak daleko. Společně oslavíme postup po posledním utkání se Slivencem, kdy se rozloučíme i s klukama r. 93, kteří odejdou do mladšího dorostu."

FC Tempo - Sparta dívky 6:1 (3:1)
Branky Tempa: 12. a 25. Horn, 32. a 45. Hnat, 57. Hájek, 65. Sehnoutka.
Tempo: Žurav (62. Yusyp) - Houška, Lacina. Lehký (53. Bláha), Petrák, Stejskal, Mašek, Sehnoutka, Hájek, Hnat, Horn (57. Škopek).
Připraven: Štech.