Ml. přípravka B: AFK Slavoj Podolí B - FC Tempo B 0:10

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 27. 05. 2008

Utkání 20. kola na Podolí už mohlo o lecčems napovědět. Především o tom, zda se i nadále budeme prát o příčku nejvyšší a postup do I. třídy. V nedělním parném odpoledni a na rozpálené umělé trávě šlo i o to, nemít úžeh či úpal! Ale natěšení kluci nekoukali na nic okolo, ani na teplo, které jim mohlo ubírat sil, a tak okolo 15. hodiny již vyběhli na hřiště na rozcvičku.

Před výkopem, stanoveným na půl čtvrtou, již byli všichni kluci patřičně fotbalově nažhaveni, protože tepelně to potřeba skutečně nebylo, a mohlo se začít.

Začátek zápasu byl velmi opatrný, soupeři se navzájem oťukávali a byla znát z počátku naše mírná převaha. Nerozhodný výsledek vydržel do 6. minuty, kdy se rozhodl pro samostatný únik Matěj Koubek a po zemi podél brankáře vsítil naši první branku – 1:0 z našeho pohledu! Po gólu přišlo uklidnění z naší strany a dost velká hra na náhodu. Soupeř nám samozřejmě nedal nic zadarmo a hrál dost tvrdě, čímž se mu dařilo rozbíjet naše šance ještě v době jejich zárodku. Ale naši střelci se nenechali zahanbit a za zmínku stojí určitě hezká Koubkova střela z dálka, která jen těsně minula branku, či Ctiborova hlavička, která také skončila mimo tyče.

Až v 18. minutě přišla hezká fotbalová akce, kterou začal Koubek, míč putoval po ose Šebek – Ctibor zpátky ke Koubkovi, jenž dorážel na 2:0. Hned po rozehrání jsme se opět zmocnili míče, Robin Šebek zatáhl po pravé straně, dostal se až před branku, ale na domácího brankáře nevyzrál. Do konce prvního poločasu zbývaly 2 minuty a k rohovému kopu se postavil David Obermajer, jehož prudký míč si srazil domácí brankář do vlastní sítě 3:0. A tak skončil i poločas.

Druhý poločas jsme hráli již se sluncem v zádech. Hned z kraje poločasu dal o sobě vědět Tomáš Nejedlík, který trefil z dálky tyč domácí branky. Hra se začínala odehrávat již jen na domácí polovině, z čehož pramenilo více šancí pro naše barvy. Ve 31. minutě zahrával rohový kop Obuškevič, jeho prudká střela skončila stejně jako Obermajerova, s přispěním domácího brankáře, v brance 4:0. Po tomto gólu se chvíli nehrálo, jelikož se domácí brankář zranil a muselo dojít k jeho vystřídání.

To však na našem tlaku nic nezměnilo a kluci se více a více dostávali ke střeleckým příležitostem. Jednu takovou využil David Obermajer ve 37. minutě střelou z dálky a zvýšil na 5:0. A další branky již na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 41. minutě se na levé straně zálohy dobře hrající Obuškevič prosadil křížnou střelou, která zapadla krásně k tyči 6:0.

Ve 47. minutě dovršil svůj hattrick Matěj Koubek, když utekl dvěma obráncům a sám na brankáře se nemýlil, když po zemi k tyči zvýšil na 7:0. To se již dohrával zápas jen z povinnosti a pro domácí to bylo až dost kruté. Ale naši kluci si s chutí zahráli a 5 minut před koncem se krásně prosmýkl Honza Polívka, vystřelil a brankář jen vyrazil střelu před sebe, kde dobíhal Vojta Soukup a ránou doprostřed branky dal už na 8:0.

Už se chýlilo ke konci a David Obermajer, prahnoucí po hattricku, se blýskl hezkou střelou, ale na domácího brankáře si nepřišel, jenže jeho vyražená střela našla Tomáše Nejedlík a ten krásnou ranou dává náš devátý gól. Čas již pomalu vypršel, ale po rozehrávce se dostal k míči Robin Šebek, který se nakonec také dočkal vytouženého gólu, když si dovolil ještě domácímu brankáři udělat kličku a završit tak naše skóre na 10:0!

Závěrem je nutno poděkovat všem aktérům utkání, kteří hráli velmi s chutí a výkony, které podali, byly sympatické a není k nim potřeba nic dodávat! Hoši děkujeme, zase jsme o krok blíže našemu cíli!

AFK Slavoj Podolí B – FC Tempo B 0:10 (0:3)
Branky: Koubek 3, Obuškevič a Obermajer 2, Nejedlík, Soukup a Šebek.
Tempo: Mišovič – Obuškevič, Nejedlík, Dobiáš, Mašek, Koubek, Obermajer, Soukup, Polívka, Ctibor, Šebek a Holub.