Ml. dorost: FC Tempo - FSC Libuš B 2:3

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 27. 05. 2008

V nedělním slunečném popoledni se utkaly týmy Tempa a Libuše B mladšího dorostu. Více z nás sledovalo již před utkáním se zájmem fanouškovské stránky libušského týmu. Libuš totiž měla mít Ultras a Hooligans, jak se nazývali sami aktéři na stránkách. Několik optimistických libušských hooliganů dokonce avizovalo až účast 150 fanoušků (to by ale musel jít celý tým Libuše od přípravek po muže). Na stránkách též slibovali bitku s domácími fanoušky, zničení areálu Tempa a vytvoření pekla v hledišti. Při shlédnutí fotek těchto hooliganů nemohl nikomu na tváři nevyběhnout úsměv. Řeči jak z akčních filmů se Steven Seagalem, nicméně zjev klasických 14-15letých hochů z konce základní, či počátku střední školy. Hubené postavy, beďarovité obličeje, váha kolem 55 kg, IQ přibližně na podobné hodnotě.

Nakonec se libušským fans skutečně podařilo zničit část areálu. Konkrétně hadici přívodu na kropení trávníku, kterou statečně proděravěli. Předpokládám, že tento úspěch se zapíše zlatým písmem do análů libušského fotbalu.

Je možné, že toto proděravění hadice je způsobeno všeobecnou averzí Libuše vůči vodě. I hostující trenér totiž v jednom z mnoha záchvatů vzteku rozkopl kýbl z vodou. Nemůžu také nezmínit impozantní pyrotechniku, se kterou hostující diváci přijeli. První poločas se převážně bavili házením pirátů k našemu hluchému brankáři Kryštofu Slováčkovi. Druhý poločas přidali parodii na bengálské ohně a nakonec i dýmovnici, v které se asi půlka kotle málem sama udusila. Ale fanoušci Libuše měli nacvičené i fantastické pokřiky. "Smrt Tempu" a "France je ču..k" vzbuzovaly náležitý respekt a nejeden spisovatel musel pochvalně pokývat hlavou nad originalitou těchto sloganů. O tom, jak působí pokřik 30 patnáciletých mutujících chlapců, škoda mluvit.

Ale k zápasu. Libuš posílená o řadu hráčů z Áčka byla lepším týmem, ale bylo to Tempo, které střílelo branky. Hned v prvních minutách unikl po přihrávce Hlavíka Dan France a střelou kolem brankáře dal vedoucí gól Tempa. Libuš poté Tempo zatlačila, ale ani jednu z mnoho šancí nebyla schopná proměnit v gól. Několikrát se ve fantastickém světle ukázal domácí Slováček a několikrát útočníci Libuše i těch nejvetších příležitostí mířili mimo branku. Poločas tak skončil 1:0.

Druhý poločas pak začal v podobném duchu jak první. Libuš tlačila, ale Tempo opět skórovalo. Po rychlém rozehrání hostujícího brankáře přímo na nohu Dana Franceho, dal sám France pěknou střelou na 2:0. Žel i poté pokračoval velký tlak Libuše. Tempo jen bránilo a jeho akcie držel nad vodou výborný Slováček. Žel ani on nezabránil z několikátého nájezdu Libuše snížení na 2:1. Poté do utkání zasáhl špatně pískající hlavní rozhodčí, kdy nejprve přehlédl ruku libušského hráče při zpracování, aby si poté vymyslel penaltu proti Tempu. Za následné protesty poté vyloučil Petra Flakse. Libuš nabídnutou šanci využila a z penalty srovnala. O několik minut později se jí i podařilo vstřelit vedoucí branku. Tempo se pak ke konci zvedlo k náporu a mohlo vyrovnat, kdy nejprve neproměnil nájezd Patrick Hnát a o pár okamžiků později zklamal i David Balun. Tempo tak prohrálo 2:3. Nutno říci, že zaslouženě, ale vzhledem k vývoji se mohl urodit i lepší výsledek. Libuš se tímto výsledkem odpoutala od devátých Kunratic a na 8. místě na ně má již náskok tří bodů.

FC Tempo Praha - FSC Libuš B 2:3 (1:0)
Branky Tempa: France 2.
Tempo: Slováček - Linhart, Lacina, Benda (41. Hnat), Houška (73. Bečvář), Hlavík, France, Balun, Sehnoutka (71. Procházka), Nehasil, Flaks.