Muži A: FC Tempo - FK Slavoj Vyšehrad B 0:2

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 27. 05. 2008

Do sobotního utkání jsme šli s jediným cílem, a to zvítězit. Situace v tabulce je pro nás více než kritická. Žel ani tentokrát jsme smůlu neprolomili a i přes sympatický výkon jsme podlehli. V zápase jsme se museli obejít bez vykartovaných Netušila a Martínka. Obzvláště Netušil nám svým přehledem, čistou hrou a klidným projevem v zadních řadách chyběl.

Podařil se nám vstup do utkání, kdy jsme si vypracovali územní převahu a vytvořili si i několik šancí. Nejprve Šulc mířil po rohu jen těsně vedle a stejně pak dopadl bruslař Beneš. Na druhé straně se pak vyznamenal proti střele Mory náš brankář Kuchař. Další velkou šanci neproměnil pro průniku Beneše střelec Dedek, kdy zamířil jen kousek od levého roho branky. Zákonitě tak přišel trest, kdy nešťastně podklouzl Valášek a hosté rychlý brejk zúročili v první branku. Ale ještě před poločasem jsme měli velkou šanci vyrovnat. Po Benešově krásné uličce se dostal do gólové příležitosti Muoser, ale branku netrefil.

Po změně stran se hrál fotbal v podstatě na jednu branku. Soupeře jsme zatlačili na jeho půlku, ale kýžené vyrovnání se i z největších šancí nedařilo. Nejprve z malého vápna po Pecharově centru zamířil hlavou Havlas nad branku. V 60. minutě se dostal na hřiště Nechvíla a jeho přítomnost byla znát. Hned minutu po vystřídání se ocitl sám v šanci, ale hostujícího Válka nepřekonal. O pár minut později se znova ocitl v šanci Nechvíla, dokázal obejít i brankáře, ale míč směřující do opuštěné brány odvrátil v posledním okamžiku obětavým skluzem Klíma na roh.

Chvíli poté jsme se pokusili nacvičenou taktickou variantou střídání rozhodit pozornost hostů, kdy jsem avizoval střídání, avšak střídající hráč ještě nebyl úmyslně připraven. Žel ale ani tento geniální mánévr nevyšel. I přesto (nebo možná právě proto) se do další velké šance po Žaludově uličce dostal střídající Březina, ale ani on neuspěl. Stejně jako za pět minut, kdy z hranice vápna tentýž hráč mířil levačkou vedle. Stejně tak pochodil i o minutu později Žalud.

Hosté druhý poločas hrozili jen z ojedinělých brejků. K naší smůle se jim jeden z nich dvě minuty před koncem vydařil. Po přihrávce Žáka se prodral středem domácí obrany Voborník a přízemní střelou pečetil výhru "šemíků".

Tempo i přes porážku podalo jeden z nejlepších výkonů na jaře a je jen škoda, že alespoň jednu z jasných šancí nedalo. Prohra je vzhledem k vývoji utkání nespravedlivá. Závěrem bych ještě zmínil, že tímto zápasem se s Tempem rozloučil švýcarský horal Hans Muoser. Za celé Tempu mu vyjadřuji dík za jeho působení v klubu. Stal se velkou posilou a na jaře nám hodně pomohl.

Petr Andert (Vyšehrad B): Pro nás to byl velice důležitý zápas o šest bodů. Věděli jsme, že to tady bude těžký. V první půli patnáct minut, než jsme se rozkoukali, tak jsme byli horší. Pak začali kluci hrát to, co jsme od nich chtěli, balón po zemi v pohybu a do půle jsme to zúročili gólem. Chyba byla, že jsme nepojistili náskok dřív, druhou půli jsme se začali strachovat o výsledek. Měli jsme nejméně deset protiútoků, které jsme mohli vyřešit lépe a mohlo se nám hrát jednodušeji a nebát se až do konce. Určitě jsou to pro nás důležitý tři body a snad už budou stačit k záchraně. Schicka jsem střídal, protože hrál špatně a neplnil to, co jsem mu řekl.

Petr Dedek (FC Tempo): Dnes jsme umřeli na šance. Na šance jsme byli jednoznačně lepší, zejména za stavu 0:0. Ve druhé půli jsme to trošku otevřeli, tam už to bylo asi vyrovnané. Když pak přišel Vašek Nechvíla, tak těch šancí bylo ještě víc. Myslím, ale že ani první půle nebyla špatná. Doma jsme zatím na jaře získali dvě remízy, tak se nemůžeme divit, že jsme tam, kde jsme zatím. Už měsíc říkám, že musíme nejdříve sbírat body a pak počítat, jak by to mohlo dopadnout.

FC Tempo - FK Slavoj Vyšehrad B 0:2 (0:1)
Branky: 38. J. Strouhal, 88. Voborník. Rozhodčí: Nykl - Berka, Zelený. ŽK: Kuchař, Šulc - Chalupa. Diváků: 200.
FC Tempo: Kuchař - Muoser (70. Komorník), Valášek, Vrba, Beránek - Beneš, Šulc (60. Nechvíla), Žalud, Pechar (77. Březina) - Havlas, Dedek.
Vyšehrad: Válek - Tošovský, Bednář, Klíma, Schick (25. Vršecký) - Kunt, Kubík (73. Žák), Chalupa (65. M. Strouhal), Mora - J. Strouhal, Voborník.