Postup! Ml. přípravka B: FC Tempo B - Čechie Dubeč 14:0

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 01. 06. 2008

V předposledním zápase soutěže zavítali v pátek v podvečer na Tempo kluci z Dubče. Výkop byl stanoven na půl šestou, ale jeho začátek se musel posunout, vzhledem k obtížné dopravní situaci a nedostavení se soupeře včas k utkání. Kluci se na utkání těšili, a tak jsme museli jejich vášně dost krotit.

Kolem šesté hodiny se mohlo konečně začít, ale oproti našim dvěma sedmičkám, které jsme pravidelně střídali, soupeř přijel pouze s 6 hráči, takže úroveň utkání již od začátku byla velmi podprůměrná.

Ale již k utkání. Od úvodního hvizdu jsme měli míč na svých kopačkách a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme branku. Povedlo se to až v 5. minutě Robinu Šebkovi, když pěknou souhru zakončil první brankou. Poté se do hry dostala druhá sedmička, která se na začátek velmi těžce rozehrávala, a tak se soupeři podařilo i zaútočit. Ale to jinak bylo z jeho strany vše. Ve 13. minutě se probudil střelec Koubek a krásnou ranou z dálky zvýšil na 2:0. Už o dvě minuty později pohotově zakončil, a třetí branku zápasu vstřelil, Denis Hozák.

Kluci hráli v klidu a pohodě, ale jejich elán z šatny byl ta-tam. Nechtělo se jim běhat, což vzhledem k tropickému vedru se není čemu divit, ale měli možnost si zahrát a vyzkoušet si cokoli, co nemůžou v běžném zápase. V 19. minutě střílel z dálky Vojta Soukup, ale jeho střela mířila jen do břevna. K odraženému míči se dostal nejrychleji Kryštof Tököly a dal na 4:0. Do poločasu jsme stihli vstřelit ještě jednu branku a to když se po centru Davida Obermajera trefil Honza Polívka do prázdné branky, a upravil tak i poločasové skóre na 5:0.

O přestávce jsme provedli jednu novinku a změnu na brankářském postu. Místo Martina Mišoviče šel do druhé půle premiérově do branky Dominik Holub! Také jsme nabádali kluky k větší aktivitě a aby si s chutí zahráli fotbal a přidali pár branek. To kluci vyslyšeli a v druhém poločase spustili brankostroj! Ve 29. minutě po střele Tökölyho z dálky pohotově dorazil Petr Neckař a dal tak svou první branku v soutěžním utkání – 6:0. Hned minutu po Neckařově brance zvyšoval Šebek na 7:0 a ve 32. minutě přidal svou druhou branku v utkání Koubek po střele z dálky – 8:0. Kluci byli rozjetí a skoro každá akce končila brankou. Ve 34. minutě zkompletoval svůj hattrick Robin Šebek, když vybojoval míč a uklidil ho za záda bezmocného brankáře Dubče – 9:0.

Desátou branku v utkání si připsal na své konto sváteční střelec Tomáš Mašek, jenž si po pár neúspěšných pokusech konečně spravil chuť a střelou z dálky upravil na 10:0. Po desáté brance nastal pro hosty malinký oddych. Ve 41. minutě dal svou třetí branku v utkání také Matěj Koubek, skluzem, po rohu Obuškeviče na přední tyč, upravil na 11:0. O dvě minuty později unikl, jako již po několikáté v zápase David Obermajer a jeho prudkou střelu si srazil brankář obličejem do vlastní branky 12:0. Třináctou branku v utkání zaznamenal opět Matěj Koubek a poslední změnu ve stavu skóre zařídil David Obermajer, jehož centr skončil na zadní tyči a tak i ukončil trápení hostů, kteří si s torzem mužstva sáhli na dno sil.

Po víkendovém kole, již jedno kolo před koncem, můžeme začít slavit postup do I. třídy! A to díky tomu, že Sokol Kolovraty porazil na domácím trávníku našeho pronásledovatele z Loko Vltavín (3:1). V posledním utkání chceme potvrdit výborné výkony a výsledky z jarní části soutěže v Klánovicích!

FC Tempo Praha B – TJ Čechie Dubeč 14:0 (5:0)
Branky: 13., 32., 41. a 44. Koubek, 5., 30. a 34. Šebek, 43. a 45. Obermajer, 15. Hozák, 19. Tököly, 23. Polívka, 29. Neckař P. a 35. Mašek.
Tempo: Mišovič (26. Holub) – Nejedlík, Obuškevič, Šebek, Koubek, Obermajer, Polívka, Hozák, Mašek, Jirků, Tököly, Soukup, Neckař P., Ctibor