Muži A: Bohemians Praha (Střížkov) B - FC Tempo 3:6

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 03. 06. 2008

Tempo využilo skutečnosti, že se rezerva Bohemians Praha musela obejít bez posil z áčka a nastoupila s pěti dorostenci v základní sestavě. Během deseti minut v závěru první půle Tempo domácím nasázelo pět gólů a bylo rozhodnuto. Naděje Tempa na záchranu tak stále ještě žije, ale osud nemá ve svých rukou a musí čekat na zaváhání některého z týmů před sebou.

Bohemians Praha (Střížkov) - FC Tempo B 3:6 (1:5)
Branky: 4. a 49. Rodr, 75. Háva - 32. a 37. Rožánek, 33. Fidler, 36. Žalud, 41. Vrba, 84. Beneš. Rozhodčí: Kotlár - Tikal, Váňa. ŽK: Střecha, Moudrý, Kryštof - Hlavička, Žalud, Dedek. Diváků: 40.
Střížkov: Pařízek - Střecha, Mandík, Faitl, Moudrý - Rýdl, Laitl (76. Harviš), Háva, Rodr - Buriánek (46. Rytych), Slavík (46. Kryštof).
Tempo: Tala - Komorník, Vrba, Hlavička, Beránek - Beneš, Dedek, Žalud, Martínek (46. Malíček) - Fidler (58. Pechar), Rožánek.

Zápas začal nečekaně. Už ve 4.minutě přišla akce domácích. Beránek odvrátil centrovaný míč přímo na kopačky Rodra a ten jej levačkou bez rozmýšlení napálil do sítě. Ze strany domácích to však bylo vše. Hosté si postupně vynutili velkou převahu a už v 10. minutě měl vyrovnání na kopačce Žalud, ale sám před Pařízkem branku minul. Střela Hlavičky skončila v náruči Pařízka. Nepřesné byly hlavičky Žaluda a Fidlera. Domácí se pokusili o několik rychlých protiútoků, které však záhy skončily.

Chleba se začal lámat ve 32. minutě. Žalud prostrčil míč na Rožánka a ten po zemi prostřelil Pařízka a bylo vyrovnáno. Za minutu zatáhl míč po pravé straně Beneš a Fidler dostal prostor i čas hlavou zamířit k tyči a hosté šli do vedení. V 36.minutě napřáhl z dálky levačkou Žalud, brankář Pařízek stál jak "pařez" a bezmocně se ohlédl za míčem, který v jeho síti skončil potřetí. Ve 37.minutě volný Rožánek přidal čtvrtou branku a ve 41.minutě si z domácí obrany udělal průchoďák Vrba a bylo to 1:5. Devět minut stačilo hostům k tomu, aby zápas rozhodli.

Ve 49. minutě sice přesnou střelou snížil Rodr, ale hosté hru kontrolovali. Měli i několik šancí, ale Dedek ani Rožánek branku netrefili. V 75.minutě si na dlouhý pas Kryštofa naběhl Háva a přesnou hlavičkou dal třetí branku domácích. Definitivní podobu výsledku pak dal hostující Beneš v 84.minutě.

Petr Dedek (FC Tempo): Soupeř byl dneska oslabený. Dali nám rychlý gól, ale pak už jsme se dostali do hry a konečně začali dávat i góly. Tohle vítězství nám může pomoct. Musíme to dohrát a čekat, jak budou hrát ostatní.

Pavel Novotný (Bohemians Praha B): Dneska se mi to těžko hodnotí. V tomhle složení jsme nemohli čekat zázraky. Byli tam hráči, kteří na přebor už nemají a ti mladí ještě nemají. Připravoval jsem hráče na to, že to bude hlavně o běhání a bojovnosti. To tam ale z naší strany nebylo a dostat pět gólů za devět minut, to hovoří za vše.