Ml. přípravka C: FC Tempo - SK Benešov 1:2

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 04. 06. 2008

V pátek 30. května jsme v posledním domácím utkání Mini Cupu nastoupili proti Benešovu. Zápas se odehrál za úporného svitu sluníčka. V prvním poločase byla hra velice vyrovnaná a vážnějších šancí mnoho nebylo. Poločas skončil 0:0.

Po změně stran byl aktivnější soupeř, který se po zásluze dostal ve 25. minutě do vedení. Kdo čekal, že naši kluci začnou hrát a převezmou iniciativu, byl na omylu. Ve 29. minutě totiž soupeř přidal druhou branku. Na té měl i svůj díl viny Matěj v brance, který si vybral slabší formu v tomto utkání. Až po této brance naši kluci začali bojovat a doslova se rvát o každý míč.

To přineslo svou odměnu ve 33. minutě, kdy do pokutového území vlétl Luky Hroník a došel si pro jasný faul. Rozhodčí nařídil nekompromisně pokutový kop. K němu se postavil David Kny a nadvakrát prostřelil velmi dobře chytajícího brankáře hostů.

Do konce utkání zbývalo 7 minut a kluci vycítili šanci alespoň vyrovnat. Od penalty jsme byli lepší. Bohužel i z dobrých pozic jsme vyrovnat nedokázali, a tak jsme poprvé v jarní části prohráli - 1:2. Kalich hořkosti jsme si vypili do dna i v penaltách, které jsme prohráli 10:11, kdy Luky Hroník v rozhodujícím rozstřelu laxně poslal míč doprostřed branky. Jak již bylo zmíněno, Matěj svůj den také neměl. Byl by ovšem hřích svádět prohru jen na něj.

Prohrát se může, ale mrzí mě, že kluci začali bojovat, až když byl výsledek 0:2. Škoda, že nebyl prostor k tréninku mezi tímto zápasem a utkáním na Bohemce. Paradoxně nám asi ublížila výhra na hřišti Admiry, vypadalo to, jak na Bohemce, tak s Benešovem, že kluci si myslí, že když jsme porazili ji, pak vše půjde samo. Většina kluků si porážku uvědomila, což bylo vidět na jejich slzičkách, ale v tomto věku je každý zápas úplně jiný. Pochválit jsem je musel za posledních 12 minut zápasu. Zvláštní pochvalu za bojovnost zaslouží Dan Šejvl, David Kny a Kuba Škobis. Kuba neodehrál mnoho času, ale svým výkonem si řekl o větší prostor v dalších zápasech. Co je ale nevíce zarážející je to, že jsme za poslední dvě utkání vstřelili pouze dvě branky a to obě z pokutových kopů. Zkusíme sebrat poslední síly a v sobotu na hřišti Junioru se pokusíme vyhrát a získat druhé místo v Mini Cupu.

FC Tempo – SK Benešov 1:2 ( 0:0 )
Branka Tempa: Kny z pen.
Penalty 10:11
Tempo: Heřmánek, Kny, Hudák, Novotný, Michl, Granilla, Žůrek, Šejvl, Sedlář, Pytlíček, Hroník, Kužel, Ondrík a Škobis.