Ml. přípravka B: FK Klánovice - FC Tempo B 1:10

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 08. 06. 2008

Poslední zápas soutěže jsme odehráli v Klánovicích, kam jsme zajížděli již jako vítězové! Především šlo o to zahrát si fotbal, a oslavit tak úspěšné tažení, kdy jsme na jaře nenašli přemožitele (jen jednou jsme pouze remizovali a to doma s Kolovraty 0:0) a zaslouženě jsme stanuli na první příčce po posledním kole.

K utkání jsme se chtěli sejít všichni, kdo se na vítězství alespoň nějakou měrou podílel, ale bohužel někteří kluci byli na školách v přírodě či na dovolené, tak nemohli být u posledního zápasu s námi, ale i tak nás bylo jak máku a všichni se nakonec na hřiště i dostali!

Zápas začal pár minut po půl páté a byli to kluci z Tempa, kteří udávali tempo hry. V první šanci zápasu se objevil hned v 1. minutě Tomáš Nejedlík, ale jeho střela skončila daleko mimo domácí branku. Zápas jsme čekali těžký, a tak jsme chtěli na soupeře vlétnout. To se nám dařilo. Ve 2. minutě se výborně ve vápně uvolnil Honza Polívka a byl faulován. Rozhodčí bez váhání ukázal na penaltu. K ní se postavil Matěj Koubek a tvrdá střela skončila na tyči a následnou dorážku se nepodařilo nikomu dotlačit do branky. To kluky nesrazilo a i nadále hráli svou hru. Ve 4. minutě se uvolnil po levé straně Martin Obuškevič a krásně odcentroval, ale s jeho centrem si domácí brankář poradil. I domácí začali vystrkovat růžky, to když po nedůsledném bránění se dostali domácí k první střele na naši branku, se kterou si Martin Mišovič poradil.

V 7. minutě už udeřilo. Tomáš Nejedlík našel Matěje Koubka a ten si již, po nevydařené penaltě, spravil chuť a dostal nás do vedení – 1:0. O dvě minuty později Tomáš Nejedlík nebezpečně fauloval blízko naší branky a byl z toho volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti a centr jen prolétl před naší brankou do zámezí. To byla od domácích asi nejnebezpečnější akce, a tak se opět hrálo spíše na polovině domácích. Denis Hozák našel krásnou přihrávkou Koubka a jeho dělovka doslova „sestřelila“ obránce. Zanedlouho se dostal ke střele opět Nejedlík, s jeho střelou měl brankář starosti, ale Hozák měl k míči daleko, aby zakončil. Až ve 20. minutě jsme přidali druhou branku, když se po přihrávce Koubka nekompromisně trefil David Obermajer – 2:0. Hned o minutu později zatáhl Matěj Koubek po pravé straně míc a jeho centr vyrazil brankář jen před volného Rožníčka s Obermajerem a David Obermajer pohodlně do prázdné branky skóroval – 3:0. Minutu před koncem se ještě trefil Vojta Soukup, když se rychle zorientoval před brankou a levačkou upravil poločasové skóre na 4:0 pro Tempo!

O přestávce jsme načerpali síly a upravili posty pro druhý poločas. Kluci byli natěšení a bylo vidět, jak je hra bavila. Hned ve 26. minutě poslal dnes velmi dobře hrající Polívka do sóla Obermajera, ale ten si tváří v tvář brankáři Klánovic neporadil nejlépe. To však Matěj Koubek ve 28. minutě zápasu se nemýlil a po samostatné akci zvyšoval na 5:0. Ve 30. minutě to už bylo 6:0, kdy se po centru Nejedlíka trefil Obermajer a zkompletoval hattrick! Za stavu 6:0 tempo hry polevilo, kluci hráli už velmi slabě v obraně, což se projevovalo na šancích domácích, které však výborně likvidoval Martin Mišovič, včasným vyběhnutím! A také během této krátké chvíle jsme měli dva zraněné hráče. Nejprve Obuškevič nešťastně spadl na rameno a Polívku sestřelil míčem domácí obránce při odkopu, ale oba dva se po krátké pauze mohli opět vrátit do zápasu.

Následovaly dvě nepřesné střely Soukupa, kdy Vojta netrefil branku domácích a ve 41. minutě tak přišel trest v podobě nedůsledného bránění a domácí útočník si výborně poradil, když obstřelil bezmocného Mišoviče 6:1. Branka v naší síti jakoby nakopla kluky k poslednímu tlaku na domácí branku. Hned ve 42. minutě pálil nepřesně Obermajer a o minutu později zvýšil tvrdou střelou na 7:1. Náš tlak sílil a kluci se tlačili před soupeřovu branku. Po rohu ve 46. minutě se odrazil míč ke Kubovi Dobiášovi a ten míč vystřelil na branku a do sítě mu pomohla ještě teč jednoho z obránců domácího týmu.

Dvě minuty před koncem si zahrál na levé záloze Tomáš Nejedlík a po jeho zatažení a centru z levé strany se krásně trefil do odkryté branky Honza Polívka a korunoval tak svůj dobrý výkon gólem na 9:1. Minutu před koncem přidal svůj třetí gól v zápase ještě Matěj Koubek, jenž si prošel obranou soupeře zvýšil na 10:1 a tím i ukončil tento zápas a tuto skvělou jarní sezonu!

Pochvalu zaslouží všichni zúčastnění. Po zápase se začalo slavit, nejdříve děkovačka divákům a po ní tradiční „tučňáci“. Pak již teklo šampaňské proudem, slavilo se, pěly se oslavné chorály a skákalo se! Kluci dostali za odměnu medaile z rukou vedoucí Kláry Pimkové (ta měla plné ruce práce na tom, aby tyto medaile narychlo sehnala) a trenéra Romana Maška. Pak již kluci s velkým křikem šli do šatny, kde samozřejmě pokračovali ve slavení! Vše vyvrcholilo na Tempu, kde jsme se sešli po příjezdu z Klánovic, kluci dostali odměnu v podobě zmrzlinových pohárů a nakonec krásný ohňostroj, který pro kluky připravil Ben Mišovič.

Čeká nás poslední týden v tréninkovém procesu a sobotní turnaj v Sedlčanech, kterým ukončíme úspěšnou sezonu. Předtím, než si kluci začnou užívat prázdniny, se ještě vyplavíme parníkem po Vltavě, čímž definitivně uzavřeme kapitolu sezony 2007/2008.

FK Klánovice – FC Tempo B 1:10 (0:4)
Branky Tempa: 20., 21., 30. a 43. Obermajer, 7., 28. a 49. Koubek, 24. Soukup, 46. Dobiáš a 48. Polívka.
Tempo: Mišovič – Nejedlík, Obuškevič, Mašek, Jirků, Holub, Dobiáš, Koubek, Obermajer, Polívka, Soukup, Hozák, Tököly, Černý, Vágner, Rožníček, Lidický.