Ml. přípravka C: Junior - FC Tempo 2:0

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 11. 06. 2008

V den zahájení mistrovství Evropy jsme odpoledne nastoupili k poslednímu utkání Mini Cupu. To se odehrálo na hřišti Junioru. Jednalo se o přímý souboj o druhou příčku celkového pořadí. Tomu odpovídalo i tempo zápasu. Ze začátku jsme vsadili na obranu a rychlé protiútoky. To se dařilo a kluci plnili dobře své úkoly. Bohužel se nám nepodařilo uhlídat jednu šanci soupeře a po nedorozumění Péti Hudáka a Davida Kny jsme prohrávali 0:1. Tak skončil i první poločas.

Do druhého poločasu jsme nastoupili velmi dobře a soupeře jsme dostali pod tlak a skoro mu nepůjčili míč. Bohužel i přes šance jsme branku nedali. Po osmi minutách druhého poločasu se k první střele dostal soupeř a z minima vytěžil maximum v podobě druhé branky - 0:2.

Byla to studená sprcha, ale kluci dál bojovali a vytvářeli si šance, jenže štěstěna se k nám opět obrátila zády, a tak jsme podlehli 0:2. Porážka znamenala, že jsme v celkové soutěži obsadili bronzovou pozici. Ovšem i v soutěži pokutových kopů jsme bojovali o nejvyšší příčky a pokud bychom zvítězili, pak bychom slavili vítězství v této disciplíně. To se díky dobrým zákrokům Matěje v brance podařilo 10:4.

Musím konstatovat, že soupeř si vítězství hlavně za první poločas zasloužil, jejich hra byla velmi dobře organizovaná a lepší než hra Admiry. Našim klukům však nelze nic vyčítat, podali nejlepší výkon z posledních tří zápasů, jen smůla je připravila o lepší výsledek.

Myslím si, že třetí příčka z první celoroční soutěže těchto nadějných fotbalistů je krásná a bonus v podobě zlatá z pokutových kopů také. Na našich posledních výsledcích se zřejmě projevila i únava z nabitého programu, vždyť posuďte sami, během 11 dní jsme odehráli 4 těžká utkání. Radost nám musí dělat i to, že jsme se stali jediným týmem, který dokázal zdolat suveréna soutěže Admiru a to na jejím hřišti! Musím klukům poděkovat za práci, kterou po celou sezónu předváděli, rodičům, kteří skvěle své ratolesti povzbuzovali a také Tempu, které připravuje dobré podmínky k tréninkům, atd.

Nyní nás ještě čeká závěrečný turnaj Mini Cupu (15. 6.) a v červenci turnaj v německém Stuttgartu, což je možná poprvé v novodobé historii Tempa, kdy pojede Tempo hájit barvy do zahraničí.

Nejlepším hráčem v jarní části Mini Cupu byl vyhlášen Dan Šejvl.

Junior - FC Tempo 2:0 (1:0)
Penalty 4:10
Tempo: Heřmánek, Hudák, Novotný, Kny, Sedlář, Sita, Hroník, Šejvl, Michl, Ondrík, Škobis, Žůrek, Pytlíček, Kužel.