St. žáci A: AFK Slivenec - FC Tempo 2:3

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 11. 06. 2008

K dvacátému soutěžnímu utkání a tedy poslednímu v letošní sezoně jsme dorazili do Slivence. Zdálo se, že půjde o jednoduchou záležitost, čemuž nasvědčovala naše podzimní výhra 11:1, ale naopak vše bylo jinak. Do osmé minuty soupeře tlačíme a ostřelujeme, ale bohužel bez konečného efektu při zakončení. Naopak v 8. minutě po chybě v defenzivě, kdy si obránci Lacina a Bláha nerozuměli, inkasujeme první branku.

Kluci se snaží vyrovnat, ale dnes je opustilo střelecké štěstí. Soupeř kope ve 28. minutě roh a opět hrubá chyba v defenzivě, tentokrát v podání Petráka a rázem prohráváme 2:0! Což u nás nebývá zvykem,ale tentokrát je to již podruhé na jaře. Soupeř má díky našim chybám výbornou bilanci, ze dvou střel na branku dva góly! Ve 32. minutě se podařilo snížit Hornovi po spolupráci s Hnatem. O minutu později má vyrovnávací branku na noze Horn, ale zblízka dává nad branku.

Do druhého poločasu vstupujeme aktivně s cílem co nejrychleji vyrovnat, což se hned ve 36. minutě podařilo P. Hnatovi. O dvě minuty později pálí Lacina na soupeřovu branku, ale brankář jeho krásnou dělovku z dálky vyráží. V rozpětí několika dalších minut postupně ostřelují soupeřovu branku Sehnoutka, Hnat a Stejskal, ale všechny pokusy končí mimo nebo v náručí gólmana. Soupeř má neuvěřitelné štěstí, my naopak smůlu.

Přichází 54. minuta utkání a David Horn opět po spolupráci s Patrickem Hnatem strhává vedení na naši stranu. Do konce utkání se ještě soupeř pokusil vyrovnat a my zvýšit vedení, ale nic z toho již nevyšlo.

Několik postřehů nakonec: soupeř se na nás připravil, ale určitě za uplynulý půlrok taky udělal výkonnostní pokrok a nelze opomenout, že všechna mužstva až na malou vyjímku toužila nás na jaře porazit, což byla pro některé hráče dostatečná motivace podat lepší výkon. U našich kluků musím opět zdůraznit tu sílu mužstva, protože ne každému se povede otočit utkání z 0:2 do vítězného konce. Mužstvo má po sezóně skvělou bilanci. Z dvaceti odehraných soutěžních utkání získalo 57 bodů a ztratilo pouhé 3 body na hřišti Přední Kopaniny. Celkové skóre je též fantastické 116:24, kdy přitom většinu branek vstřelila skvělá útočná dvojice Hnat a Horn.

Takže končí naše společná sezóna, klukům r. 93 děkuji a přeji jim v mladším dorostu tolik fotbalové radosti jako v letošním soutěžním roce a nás čeká tvrdá práce - sestavit takové mužstvo z r. 94, aby i ten příští soutěžní ročník byl pro nás co nejúspěšnější!

AFK Slivenec - FC Tempo 2:3 (2:1)
Branky Tempa: 32. a 54. Horn, 36. Hnat.
Tempo: Yusyp - Petrák, Lehký, Lacina, Bláha, Mašek (21. Škopek), Stejskal, Hájek, Sehnoutka, Hnat, Horn.