Ml. přípravka B: Stříbrné medaile v boji s těžkou konkurencí

Autor: Roman Mašek <roman.masek(at)t-mobile.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 18. 06. 2008

Jako závěr sezóny jsme si naplánovali kvalitně obsazený turnaj v sobotu 14. června, který pořádal Tatran Sedlčany pro ročník 2000 a mladší.

Turnaje se účastnila mužstva: Tatran Sedlčany, Admira, Motorlet Praha A, Motorlet Praha B, Junior Praha, Teplýšovice, Jihlava, Marila Příbram, Podolí, Vlašim, Milevsko a Tempo (MPB). Turnaj se hrál ve dvou skupinách každý s každým dle rozlosovaného pořadí, zápas ve složení 7+1 trval vždy 18 minut.

1. zápas: FC Tempo – Admira 0:0
První zápas jsme zahájili, snad již tradičně, proti mužstvu Admiry. Těžký soupeř na začátek, ale kluci se vytáhli a dobrým výkonem nepustili soupeře do vážnější akce po celý zápas. Stejné platí i o soupeřově hře, byla dobře organizovaná a také naše útočné snažení bylo rozbíjeno ve středu hřiště. Tak zápas skončil zaslouženou remízou 0:0.

2. zápas: FC Tempo – Motorlet A 2:1
Ve druhém zápasu již na nás čekal trochu pro nás neznámý soupeř, Motorlet A. Po dobrém výkonu z prvního zápasu přišel výpadek obrany, která zaspala a svým nedůrazem umožnila soupeři skórovat dorážkou do prázdné brány hned v 2. minutě. Toto zaváhání nás naštěstí probralo a zvýšeným pohybem jsme vyrovnali hru a začali jsme se dostávat do šancí. Teprve v 11. minutě přišla naše chvíle, kdy Honza Polívka byl faulován při kličce obránci v pokutovém území a nařízenou penaltu Tomáš Nejedlík s přehledem proměnil. V této chvíli jsme měli více ze hry a potvrdilo se to v 13. minutě, kdy si Martin Obuškevič narazil s Vojtou Soukupem těsně před vápnem a tvrdou střelou strhl vedení na naší stranu. Do konce zápasu jsme již nepustili soupeře na dostřel k bráně a připsali si vítězství do tabulky.

3. zápas: FC Tempo – Teplýšovice 6:0
Asi nejmladší mužstvo turnaje se podle dosavadních výsledků zdálo snazším soupeřem, což se potvrdilo hned z prvního útoku, kdy Vojta Soukup našel ideálně Honzu Polívku a ten střelou podél brankáře zajistil vedení hned v 1. minutě. Ve 4. minutě jsme měli příležitost kopat pokutový kop, bohužel Vojta Soukup trefil pouze tyč. Vše si však vynahradil v 6. minutě, kdy změnil směr střely Tomáše Nejedlíka, a vedli jsme 2:0. Soupeři začaly docházet síly a to se projevilo v závěru zápasu, kdy v krátkém rozmezí přišly střely z dálky. Nejprve Vojta Soukup prostřelil vše v 11. minutě, potom Martin Obuškevič napřáhl ve 14. minutě z dálky a nemýlil se a nakonec Tomáš Mašek s přispěním teče obránce prostřelil vše v cestě, to se psala 16. minuta. Na konečných 6:0 zvýšil Kryštof Tököly minutu před koncem, kdy zakončil kolmou přihrávku od Vojty Soukupa.

3. zápas: FC Tempo – Jihlava 1:0
Velmi vyrovnané utkání, kdy tuhý soupeř nás nepouštěl k zakončení a velmi dobře zachytával naší rozehrávku. I naše obrana hrála velmi pozorně, a tak utkání rozhodla jediná šance, kdy velmi důrazně atakoval Petr Neckář brankáře, kterému balón vypadl, a pro Petra nebylo už problémem míč dorazit do opuštěné branky.

3. zápas: FC Tempo – Marila Příbram 0:0
Jestli jsme v předchozích zápasech měli spousty šancí a soupeř měl štěstí, že neskončily v jejich brance, tentokrát jsme si řádnou dávku štěstí vybrali my. Soupeř nás nepustil skoro k žádné akci, spíše jsme se bránili jeho útokům. Přežili jsme několik velmi nebezpečných průniků, soupeř nastřelil břevno a tyč. Proto nerozhodný výsledek byl pro nás velmi dobrý výsledek, pro soupeře spíše ztráta.

Ve skupině jsme skončili na druhém místě za Admirou, sice se stejným bodovým ziskem, ale Admira měla o branku lepší skóre. Druhé místo znamenalo, že jsme museli nastoupit do čtvrtfinále a poprat se s třetím mužstvem druhé tabulky o postup do semifinále.

čtvrtfinále: FC Tempo – Junior Praha 2:0
Tímto mužstvem byl Junior Praha, který přijel s obměněným mužstvem oproti loňskému roku. Zápas začal naší aktivnější hrou, která vedla k samostatnému úniku Honzy Polívky přes půlku hřiště, která bohužel neskončila gólem! Po tomto sólu se hra vyrovnala a bojovalo se spíše ve prostřed hřiště. Rozhodnutí padlo ve 13. minutě, kdy po rohu jsme důrazem vytvořili takový zmatek před brankou, kdy balón se odrážel snad od všeho a všech, až nakonec Dominik Ctibor dorazil neposedný míč za brankovou čáru a vedli jsme. Soupeř se pak snažil útočit a těsně před koncem zápasu jsme potrestali otevřenou obranu pohlednou střelou zdálky od Dominika Holuba. Vítězství a postup do semifinále nás stálo ale hodně sil.

Semifinále: FC Tempo – Podolí 1:0
V semifinále nás čekal vítěz druhé tabulky, mužstvo Podolí. My, povzbuzeni výhrou nad tímto mužstvem v soutěži, jsme začali dost bezstarostně a snad s myšlenkou, že se soupeř porazí sám. Zápas byl vyrovnaný, hrálo se převážně ve středu hřiště. Zápas rozhodla standardní situace ve 12. minutě, kdy po rohu Martina Obuškeviče nejprve netrefil Honza Polívka míč, nicméně tím ho zpracoval pro Vojtu Soukupa, který velmi pohotově vstřelil jedinou branku zápasu. Potom jsme se spíše soustředili na obranu a šetření sil.

Finále: FC Tempo – Admira 0:2
Opět jsme se utkali se soupeřem ze základní skupiny. Hra byla vyrovnaná, místy trochu tvrdší, ale férová. Postupem času začaly docházet našim klukům síly, přece jen jsme hráli o zápas více. Tlak soupeře sílil a my jsme se dopustili dvou chyb při bránění soupeře v 9. a 11. minutě, které soupeř využil. Náš závěrečný nápor se rozbil na organizované obraně soupeře, který nikam nepospíchal a již nepřipustil žádný zvrat. Admira vyhrála zaslouženě, jediné, co mě mrzelo, byl dost vulgární pokřik nakonec, ale každé mužstvo má bojový pokřik dle svého.

Závěr sezóny tak skončil velmi dobře, kdy naši kluci získali stříbrnou medaili na velmi kvalitním a velmi dobře organizovaném turnaji. Odměnou byl pohár, šampus a dobrý dort. Pokřik „Cigi-Caga“ zakončil celý den. Poděkování všem hráčům i rodičům, nejen za tento turnaj, ale i za výkony v průběhu jara 2008.