Muži A, příprava: FC Zličín - FC Tempo 6:3

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 06. 08. 2008

Ke druhému přípravnému zápasu nastoupilo Áčko na půdě přeborového Zličína. Hlavnímu kouči Flaksovi opět chybělo několik hráčů, při rozcvičení se navíc zranil Honza Šulc, kterého musel nahradit Zbyněk Stoklásek.

Obě mužstva vstoupila do zápasu vlažně a hra se odehrávala především mezi šestnáctkami. Do první šance se dostal v 8. minutě Dedek, kdy na hranici vápna obešel domácího obránce, ale s jeho střelou neměl zličínský brankář mnoho práce. V 19. minutě začala černá pětiminutovka Tempa, kdy se prakticky rozhodlo o zápase. Rozpačitou rozehrávku Tempa potrestali domácí třemi přesnými zásahy.

Ve 31. minutě vykřesal jiskričku naděje Lukáš Martínek, kdy potrestal chybnou přihrávku domácího brankáře. Chvíli poté se řítil na zličínskou branku Lukáš Rožánek, byl zastaven faulem, ale rozhodčí potrestal domácího hráče pouze žlutou kartou. Z následného přímého kopu mířil Milan Komorník jen do zdi. Poločas tak skončil 3:1.

Do druhé půle musela Tempa obměnit kádr, jelikož musel pryč Komorník a jeho řidič Martínek. K tomu všemu se zranil obránce Valášek, a tak se musel do útoku posunout brankář Kuchař a do brány se postavil náhradní golman Tala. Prakticky po výkopu jsem inkasovali počtvrté, kdy dlouhý míč podběhl Dedek a domácí útočník nedal Talovi šanci. V 54. minutě pak neštasťně zahrál Rožánek ve vápně rukou a Zličín z penalty zvýšil na 5:1. O 4 minuty později jsme se trefili i my, kdy Rožánek hezky vysunul Žaluda, který se tváří tvář brankáři nemýlil. Za tři minuty pak předvedlo Tempo asi nejhezčí akci zápasu, kdy Kuchař přiťukl do běhu Rožánkovi, který zatáhl po lajně a jeho centr zužitkoval hlavou v první gól za A-tým mužů dorostenec Jakub Hurka. Hurka se navíc mohl zapsat do listiny střelců i o pět minut později, ale mířil jen do tyče. Opět se tedy potvrdilo otřepané "nedáš dostaneš". Zličín rozehrál roh nakrátko a domácí hráč z hranice vápna nedal Talovi křižnou střelou šanci. Zápas tak skončil zaslouženě 6:3 pro Zličín.

FC Zličín - FC Tempo Praha 6:3 (3:1)
Branky: Novák 2, Sigan 2, Nešpor, Víger - Martínek, Žalud, Jakub Hurka.
Tempo: Kuchař - Valášek (46. Jakub Hurka), Vrba, Netušil, Komorník (46. Turek) - Martínek (46. Tala), Míka, Stoklásek, Žalud - Dedek, Rožánek.