Muži A, příprava: FC Tempo - ČAFC Praha 0:4

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 10. 08. 2008

První zápas na domácím hřišti sehrálo Áčko v sobotu proti dalšímu přeborovému soupeři, tentokrát proti nováčkovi ČAFCe. Vzhledem k nehoráznému přístupu některých hráčů A-týmu, kteří bez omluvy nedorazili, musel trenér Flaks narychlo před zápasem povolat ještě tři dorostence (z toho dva mladší). Utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo a zvítězil spíše bojovnější tým, než fotbalovější.

Hosté se dostali do vedení po standardce z pravé strany, kdy útočník hostů překonal hlavičkou Kuchaře. Pak se do dvou velikých šancí dostal Rožánek, ale ani jednu z nich neproměnil. Do "střídaček" se tak šlo za stavu 0:1.

Druhá půle přinesla podobný obrázek jako půle první. Spíše bojovná hra se spoustou nepřesností, jen s tím rozdílem, že ČAFC byl mnohem efektivnější. Dvakrát se zpoza vápna hosté trefili přesně k tyči a k tomu přidali po centru ještě jednu branku. Tempo se čestného úspěchu nedočkalo, kdy se ani ve své třetí šanci neprosadil Rožánek. Po průniku Dedka mířil levačkou pouze nad bránu.

I přes nepříznivý stav a neuspokojivou hru se dají konstatovat některá pozitiva. Tím hlavním je výkon dorostenců, kteří se v zápase neztratili a z nich především výkon Davida Baluna, který na kraji obrany podal kvalitní výkon a patřil k nejlepším v tempáckém dresu. Negativem je ovšem přístup některých hráčů, který kouč Flaks hodlá dle svých slov razantně řešit.

FC Tempo Praha - ČAFC Praha 0:4 (0:1)
Tempo: Kuchař - Komorník, Netušil, Vrba, Balun - Rožánek, Míka, Martínek, Žalud - Dedek, France (68. Hnat).