Muži A, příprava: FC Tempo - FC Háje 3:6

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 17. 08. 2008

Na poslední generálku před novou sezónu si Áčko pozvalo soupeře, se kterým v minulém ročníku bojovalo o udržení. I přes některé optimistické předpovědi několika našich meteorologických nadšenců, kteří tvrdili, že pršet již při zápase nebude, jsme raději zvolili pro hraní horní hřiště. To se ukázalo jako prozíravé rozhodnutí, kdy se ještě při rozcvičení spustil déšť, který vydržel prakticky celý den.

S užší plochou se na začátku lépe vyrovnaly Háje, kdy hned ve třetí minutě střela zpoza vápna před Kuchařem skočila a zapadla do sítě. Tempo poté zvedlo hlavu a v rozmezí pěti minut se mu podařilo výsledek otočit. Nejdříve po přihrávce Lukáše Martínka skóroval skluzem dobře hrající Lukáš Rožánek, aby pak svým klasickým haluzem dostal domácí do vedení Petr Dedek. Jenže Háje se z tohoto obratu brzy oklepaly a díky nedůslednosti obranné hry Tempa do poločasu zápas čtyřmi brankami obrátily a prakticky rozhodly. O přestávce byl tak výsledek 2:5.

Do druhé půle vstoupilo Tempo lépe a vytvořilo si i mírnou převahu, kterou zúročil ve snižující branku Petr Dedek, který ukázal, že umí dát i hezčí gól než nadvakrát dorážku z malého vápna. Z vápna z otočky zamířil oblouček do horního roho branky hostů. Díky vydatnému dešti se plocha stávala čím dál těžší a Háje nám díky tomu nabídly několik šancí. Žádná z nich však neskončila gólem a hosté, kteří druhý poločas hrozili především z brejků, v závěru zvýšili na konečných 3:6.

Za zmínku stojí i účast na zápase samozvaně nejlepšího hráče Benfiky Jirky Nechvíly (v anketě o muže zápasu, kterou vyhlašuje sám Jirka, již dvakrát jednoznačně zvítězil). Jakmile se zjistil nedostatek hráčů, ihned se zavolalo Jirkovi, a naplnila se tak jeho slova, že Áčku pomůže. Jirkovi tak patří velký dík, že celý zápas v lijáku odmával, protože dorazili pouze dva rozhodčí.

FC Tempo Praha - FC Háje 3:6 (2:5)
Branky: Dedek 2, Rožánek – Brož 2, Pavelka, Hrůza, Soucha, Hruška V.
Tempo: Kuchař (46. Flaks) – Komorník, Podroužek, Vrba (75. Turek), Balun – Martínek, Míka, Stoklásek, Žalud – Dedek (75. Jakub Hurka), Rožánek (88. Hnát).