Ml. přípravka A, příprava: Vysočina Jihlava – FC Tempo 1:4

Autor: Petr Kamitz <kamitz(at)seznam.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 21. 08. 2008

Ve středu jsme vyjeli k dalšímu přátelskému zápasu, tentokrát do Jihlavy. Zvolili jsme netradiční cestu k zápasu vlakem a krátkou prohlídku krajského města. Poté jsme se již připravovali k zápasu se stejně starými kluky z jihlavského klubu. Na krásném hřišti Na Stoupách jsme v 16 hod vyběhli na trávník.

Utkání jsme již od začátku měli ve svých rukou. Hned zkraje jsme domácím ukázali, že si na naše útočné výpady budou muset dát pozor. Ve 4. minutě nádherně uvolnil Vojta Soukup Honzu Polívku, pro kterého nebyl problém umístit míč za záda jihlavského gólmana – 0:1.

Kluky branka uklidnila a hrál se pohledný fotbal. Na pravé straně se opět ve velmi dobrém světle ukázal Péťa Neckař, který byl po prvním utkání v H. Cerekvi byl zvolen pro tento zápas kapitánem týmu.

Oba týmy předváděly zajímavé výkony, za které se nemuseli kluci stydět. Tempo hry udával náš tým, kdy jsme soupeři nedovolovali vážně ohrozit branku střeženou Dominikem Holubem. První poločas se pomalu chýlil ke konci, když se po pravé straně nádherně uvolnil Honza Polívka a našel před brankou zcela volného Marka Neckaře, kterému však míč nesedl a brankář Jihlavy míč v pohodě lapil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se změnou v brance, když Dominika Holuba nahradil Martin Mišovič. Na hrotu se objevil Kryštof Polák a ten se hned ve 2. minutě druhého poločasu po uvolnění od Kryštofa Tökölyho trefil mezi nohy jihlavského gólmana a vedli jsme 2:0.

Po rozehrávce jsme domácím opět nenechali možnost se s míčem moc dlouho pomazlit a po nedůsledném odkopu domácího brankáře se hned minutu po druhé brance trefil opět Kryštof Polák, když krásně přehodil brankáře a již jsme vedli 3:0.

Při vedení o tři branky jsme prostřídali tým a kluci si zahráli i na jiných postech. To však mělo za násladek malinké polevení a převahu domácích hráčů. To také pramenilo v to, že ve 47. minutě se po levé straně uvolnil jeden z hráčů Jihlavy a prostřelil M. Mišoviče na první tyč – 1:3.

Poslední slovo v zápase však mělo naše mužstvo. Poprvé se na hřišti objevil Dominik Ctibor, jenž laboroval s puchýři, a po krátkém pobytu na hřišti se po dalším zaváháním jihlavské obrany dostal do samostatného úniku a v souboji tváří tvář brankáři se nemýlil – 1:4.

Tímto skóre také zápas skončil, kluci byli šťastní za první výhru a za dobré výkony byli odměněni sladkou odměnou! Jediné negativum byla ani jedna proměněná penalta na konci zápasu z 16 pokusů!!!

V pátek od 18 hodin nastoupíme v Jihlavě k odvetnému utkání.

FC Vysočina Jihlava – FC Tempo Praha 1:4 (0:1)
Branky Tempa: Polák 2, Polívka, Ctibor
FC Tempo Praha: Mišovič, Holub – Jirků, Pšenička, Mašek, Dobiáš, Tököly, Soukup, Polívka, Ctibor, Polák, Černý, Neckař P., Neckař M., Rožníček, Machovský.