Muži A: FC Tempo Praha - Spartak Kbely 0:1

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 08. 2008

První mistrovský zápas odehrálo Áčko doma s týmem Kbelů. Žel zápas se nám nevydařil a ani nový asistent Václav Nechvíla nezabránil naší těsné porážce 0:1. Utkání začalo opatrně, soupeři se prvních dvacet minut oťukávali a hrálo se především ve středu hřiště.

První náznak šance si vypracovalo Tempo, kdy z vápna střílel Šulc, trefil však přímo brankáře hostí. Jenže od dvacáté minuty převzali taktovku hosté. Do velké šance se dostal dobře hrající Mikeš, ale Kuchař za pomoci Stokláska situaci vyřešil. Přišlo i druhé varování, kdy po dobře zahraném rohu zazvonila tyč na Kuchařovými zády. Dvě minuty před poločasem pak ztratil míč Stoklásek, následně fauloval a z ještě následného centru následovala dorážka z malého vápna a Mikešův následný gól dostal hosty do vedení. Dostali jsme tak klasický gól do šatny.

Do druhého poločasu nahradil Budák Stokláska a hru Tempa značně oživil. Domácí do druhého dějství vstoupili aktivně, zatlačili Kbely na vlastní polovinu, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. Kbely hrozily pouze z brejků a prakticky se celý druhý poločas pouze bránily. Náznak šancí přinášely pro Tempo pouze standardní situace. V nejnadějnější pozici se asi ocitl tempácký ostrostřelec Dedek, ale hlavou nezamířil přesně. S postupujícími minutami tlak domácích rostl, ale naděje na vyrovnání kazilo obrovské množství nepřesných finálních přihrávek.

V 72. minutě se do hry dostali Podroužek a Hurka a deset minut poté byl po druhé žluté vyloučen hostující kapitán Majcharčík, avšak nic z toho Tempu nepomohlo. Ani v hektickém závěru se Tempo do žádné vyložené šance nedostalo, a tak v podstatě zaslouženě prohrálo 0:1. Doufejme, že v příšťím zápase toto zaváhání odčiníme. Každý zápas je totiž jiný...

FC Tempo Praha - Spartak Kbely 0:1 (0:1)
Branka: 43. Mikeš.
Rozhodčí: Hruška - Beneš, Vlček. ŽK: Majcharčík. ČK: 79. Majcharčík (Kbely). Diváků: 120.
Tempo: Kuchař – Komorník (72. Podroužek), Vrba, Netušil, Stoklásek (46. Budák) - Martínek, Míka, Šulc, Žalud – Dedek, Rožánek (72. Jakub Hurka).
Kbely: Kouba - Chudoba, Mejsnar, Hromas, Musel - Krátký, Dolejš, Majcharčík, Minařík (87. Chramosta) - Franc (78. Kubík), Mikeš.