Muži B: FK Meteor Praha VIII B - FC Tempo Praha B 5:1

Autor: Jiří Klouda <info(at)fctempo.cz>, Téma: B muži, Vydáno dne: 26. 08. 2008

Za jasného nedělního podvečera nastupovalo béčko ke svému prvnímu zápasu v této sezóně. Po dlouhých letech opět v 1.B. třídě. Bohužel jsme začali trochu ustrašeně a v 9. minutě neudržel před brankovou čárou míč Flaks a střela vystřelená z nouze a z nulového úhlu skončila gólem. Benfika však zvýšila obrátky a na Štěpničné se hrálo vyrovnané utkání. Nic na tom nezměnila ani druhá branka Meteoru. To se v 25. minutě nejprve Tempo ubránilo útoku domácích, ale přišla střela z nouze snad z 27 metrů, která však skončila přesně v šibenici naší branky. "Normální" branku vsítili domácí hráči až ve 40.minutě. To se jim podařilo dostat pod tlak naší obranu, pak přišel centr zleva a útočník měl spoustu času na zakončení hlavou - 3:0.

V první půli mělo několik slibných akcí i Tempo. Několik ran šlo dost blízko branky. Největší šanci měl asi Klouda, který si dokázal naběhnout na centrovaný míč, ale hlavou střílel nad branku.

Do druhé půle zápasu jsme vystřídali Pokorného Budákem a místo Ondry Dvořáka nastoupil třetí útočník - Březina. Ve 48. minutě byl Březina faulován a volný kop Mutafov proměnil v první branku Benfiky - 3:1. Tempo se dále snažilo o ofenzivní hru, ale bylo vidět, že už docházejí síly. Tak v 74. minutě unikl po pravé straně domácí hráč a z následného centru padl čtvrtý gól. V 80. minutě stejná situace a zvýšení na konečných 5:1.

Brankové vyjádření vyznívá jasně pro Meteor, ale hra byla mnohem vyrovnanější, než mnozí čekali.

FK Meteor Praha VIII B - FC Tempo Praha B 5:1 (3:0)
Branky: Dufek, Hruška, Novák, Heim, Urban - Mutafov.
Tempo: Flaks - Graclík, J.Nechvíla, O.Dvořák (46. Březina), Paseka - Turek (81. Krabička), Pokorný (46. Budák), Morávek, Klouda - Mutafov, Šíma.