Ml. přípravka B: FC Tempo - Bohemians 1905 6:5

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 27. 08. 2008

Po návratu ze soustředění jsme sehráli další neuvěřitelný zápas. Opět se všem chtělo dávat branky, ale bránit se nechtělo ani obráncům. Bohemka se představila ve velmi dobrém světle a zle zatápěla Matějovi v brance. Ten náš tým hlavně v začátku utkání podržel a jen díky němu nám soupeř ve skoré neutíkal vyšším rozdílem.

Když jsem psal, že šlo o neuvěřitelný zápas, tak ten, kdo viděl zápas s Aritmou, překvapen nebyl. Bohemka šla do vedení již v 6.minutě po závaru před naší brankou. Kluci vypadali, že je to jejich první zápas a zřejmě se projevila i únava ze soustředění. Postupem času se hra vyrovnávala a přišli i naše šance, největší v úvodu nevyužil Filip Čihák, který dobře vyhodnotil situaci a místo přihrávky vyrazil vstříc brance souepře sám. Bohužel se mu brankáře překonat nepodařilo.

Vyrovnání přišlo v 17. minutě po nenápadné akci. To Martin Pytlíček udělal to, co se má, když nevěděl co s míčem, tak vystřelil a překvapil brankaře. Nerozhodný stav ovšem vydržel pouze dvě minuty, to dostal pěknou střelou do vedení Bohemku její útočník - 1:2. Ve 32.min. se ke slovu dostal Dan Šejvl, převzal míč ze středu hřiště, udělal kličku brankaři a střílel do prázdné branky - nejhezčí gól zápasu, 2:2. Dan byl při chuti a ve 34.min. dostal náš tým poprvé v zápase do vedení - 3:2. Bohužel opět na chvilku, protože soupeř vzápětí vyroval na 3:3. Poté se dlouho neprosadil žádný střelec.

Ve 46.min. ovšem přišla akce Bohemky zakončená brankou - 3:4. O deset minut později zvýšil soupeř na 3:5 a s námi to vypadalo bledě, ale kluci se nevzdali. V 60. min. zavelel k obratu Žůras po střele levačkou - 4:5. O čtyři minuty později tento hráč vyroval na 5:5. To zbývala poslední minuta do konce zápasu a remíza by zápasu slušela. Vzpomněl jsem si na závěr zápasu s Aritmou a lehce se pousmál. Důvod k radosti mi ovšem připravil Dan Šejvl, který krásnou střelou uzavřel svůj hattrick i účet zápasu na 6:5.

Podruhé jsme dokázali otočit nepříznivý výsledek ve svůj prospěch, za což patří klukům dík, ale ta obranná část, nad tou se musíme zamyslet a zapracovat na ní. Speciální pochvalu zaslouží Luky Hroník, který je ve skvěle formě a po celou dobu hry zaměstnával hráče soupeře svými kličkami a nebezpečnými úniky.

V sobotu nás čeká generálka na turnaji v Odolena Vodě, kde se pokusíme o co nejlepší výsledek, protože další víkend již startují oficiální soutěže našich týmu.

FC Tempo Praha - Bohemians 1905 6:5 (3:3)
Branky Tempa: Šejvl 3, Žůrek 2, Pytlíček.
Tempo: Heřmánek, Novotný, Touška, Hobzík, Ondrík, Škobis, Žůrek, Sita, Hroník, Šejvl, Čihák, Granilla, Pytlíček.