St. dorost, příprava: Mrákov - FC Tempo Praha 2:3

Autor: Jiří Hron <hron(at)fzu.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 28. 08. 2008

S papírově nejsilnějším soupeřem jsme chtěli prověřit sílu nejsilnější sestavy, jaká byla k dispozici (ovšem bez Linharta a Bendy, kteří ten den měli problémy se vstáváním). Na žádost soupeře jsme hráli 3x25 minut. Zápas začal naším výkopem a během celé první minuty jsme soupeři nepůjčili míč. Kluci hráli v klidu a na jistotu, tak jak jsme si to cvičili na dopoledním tréninku. Celou první třetinu jsme měli územní převahu, ale v zakončení nám chyběl klid a kvalita. Přesto jsme se ujali vedení, když se Franceho nepovedená střela poodrážela až k volnému Balunovi a ten nezaváhal.

Do dalšího dějství jsme vstoupili ještě s větší chutí a bylo to znát. Útočili jsme do plných. Soupeřovi hráči byli dobře rychlostně vybavení s dobrým nákopem, takže praktikovali převážně hru dlouhých míčů na útočníka č. 11, který byl zřejmě nejlepším hráčem soupeře. Naše obrana, především pak Voltr s Kvapilem, si s ním ale svým důrazem poradila. Branku jsme tak obdrželi po zaváhání obrany, kdy hráči při soupeřově standardní situaci přestali pro domnělý ofsajd hrát, Flaks také pouze zvedl ruku směrem k postranní čáře a osamocený soupeř skóroval.

Dan France mi před zápasem slíbil, že bude hrát naplno a bylo to na něm vidět. Nejprve předvedl „pro diváky“ perfektní centr přes nohu ála Quaresma, pak s míčem přeběhl půl hřiště a z vápna dal náš druhý gól. Parádní tečku druhé části udělal Hlavík, který dostal přihrávku proti noze a z voleje vypustil projektil, za který by se nemusel stydět ani Jirka Žalud. Po třicetimetrovém letu rozvlnil míč brankovou síť potřetí.

V závěrečné části jsme ještě měli několik šancí, mrzí hlavně Hnatovo akrobatické zakončení, které po Sehnoutkově rohu místo v bráně skončilo na zádech spoluhráče. Neodpustili jsme si také další chybu v defenzívě a tak soupeř upravil na konečných 3:2 v náš prospěch.

Mrákov – FC Tempo Praha 2:3 (0:1, 1:3)
Branky Tempa: Balun, France, Hlavík.
Tempo: Flaks – Horna, Varecha, Kvapil, Šulc, France, Hlavík, Sehnoutka, Nehasil, Hnat, Balun, Voltr, Matoušek, Přikryl, Houška, Bečvář.