St. žáci A, příprava: FC Tempo Praha - Dolní Počernice 5:2

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 01. 09. 2008

K poslednímu přípravnému utkání před ostrým startem do nové sezony jsme nastoupili na domácím hřišti proti celku Dolních Počernic, našemu již tradičnímu soupeři v přípravě. Do utkání jsem nominoval tři hráče r.95, protože z našeho kádru bylo nepřítomno deset hráčů, kteří za podpory rodičů dali přednost odpočinku před tvrdou přípravou, i když někteří snad z důvodu nemoci.

První poločas se nesl ve znamení vzájemného poznávání, ale již jako tradičně jsme dostali v 8. minutě branku opět po nedorozumění v obraně. To nás nakoplo a hned o minutu později vyrovnává Geissler. Do konce poločasu jsme hráli nepřesně a špatně kombinovali, takže síla v tomto směru byla vyrovnána a moc fotbalového jsme neviděli.

Do druhé části hry jsme vstoupili o poznání lépe, začali jsme více kombinovat a i přesnost hry se výrazně zlepšila. Ve 42. minutě soupeřův golman chytá mimo vápno a nařízený přímý kop s přehledem zakončuje Hájek. O šest minut později zvyšuje naše vedení Mašek, když po rohovém kopu dobře zakončuje. Ovšem o čtyři minuty později opět po chybě obrany dává soupeř kontaktní gól a snižuje na 3:2. Naši hráči ale vzápětí odpovídají a ještě v 52. minutě zvyšuje opět Mašek na 4:2.

V 65. minutě vyváží obránce Kristek balon a svoji jízdu přes celé hřiště zúročuje krásnou brankou zdálky a upravuje tak na konečných 5:2. Pozitivem tohoto utkání bylo to, že ostatní hráči byli schopni zakončit, a nahradit tak nemocného kanonýra našeho mužstva Horna. Doufám, že nám slibná forma vydrží a toto potvrdíme v prvním mistrovském utkání v sobotu na Junioru.

FC Tempo Praha - Sokol Dolní Počernice 5:2 (1:1)
Branky Tempa: 48. a 52. Mašek, 9. Geissler, 42. Hájek, 65. Kristek.
Tempo: Yusyp - Tintěra (36. Herdegen), Kristek, Kalina, Lehký, Geissler, Stejskal, Hájek, Dvořák, Linhart (36. Rudolf).