Ml. přípravka A, příprava: FC Tempo - ČAFC 0:4

Autor: Roman Mašek <roman.masek(at)t-mobile.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 02. 09. 2008

Za krásného počasí jsme se sešli na našem hřišti k sehrání dalšího přípravného zápasu, tentokrát s borci ČAFC. Počasí i terén ideální, kluci si mohli s chutí zahrát před tím, než zase usednou do školních lavic.

Protože se sezóna blíží, soustředění bylo z našeho pohledu kvalitní a ideální, měl mít výkon stoupající tendenci. Říkám „měl“, bohužel průběh zápasu ukázal, že tomu tak zatím není…

Zápas začal svižným tempem, soupeř byl dravý, rychlostně i technicky dobře vybavený. První příležitost jsme si vytvořili my, když ve 4. minutě prováhal Martin Obuškevič příležitost ke střele ze střední vzdálenosti a jeho již zablokovaná střela skončila na rohu, který jsme nezužitkovali.

Sice jsme nehýřili pohybem jako soupeř, ale přesto jsme si vypracovali v 9. minutě další roh. Ten jsme zahráli na střelu do středu, došlo k nedorozumění a nedůrazu naší obranné dvojice Obuškevič – Mašek, soupeř jednoduše ostrým nákopem poslal do úniku číhajícího útočníka. Ten unikl snadno všem a podél váhajícího Dominika Holuba po zemi zakončil do naší sítě, 0:1.

Pak jsme se vytratili ze hřiště, a jestli jsem kluky chválil minulý zápas za ukázkové nahrávky a narážečky, pak asi usnuli na vavřínech. Bohužel chvílemi jsme kazili triviální nahrávky a dávali prostor soupeři, který kontroloval střed pole. Teprve v 17. minutě jsme založili pohlednou akci, kdy si Petr Neckář narazil balón a unikal po pravé straně sám k brance. Bohužel si poslední balón dal moc daleko před sebe a brankář soupeře stačil nadvakrát jeho únik zlikvidovat.

To bylo na delší dobu opět z naší strany vše. Fakt, že jsme hráli nedůrazně, se projevilo ve 21. minutě. Tomáš Mašek se nechal naivně obehrát ve středu pole a útočník si pohodlně připravil míč a střelou přesně k tyči nedal našemu Dominikovi šanci, 0:2. Tímto výsledkem skončil první poločas.

O přestávce jsme se pokusili kluky probudit, ale zdálo se, že s blížícím se začátkem školy se honilo v hlavách všechno, jen ne fotbal. Do branky se postavil Martin Mišovič a my začali daleko aktivněji, souhra sice vázla, ale přece jen jsme zlepšili pohyb a začali jsme si vypracovávat šance. Ve 31. minutě se po vhazování dostal Petr Neckář ke střele, brankář však srazil jeho tvrdou střelu na roh, který jsme následně neproměnili na nějakou výraznější příležitost. Za chvíli nato, ve 35. minutě, se prosadil důrazem Honza Polívka, kdy vypíchl balón brankáři, ale na zakončení do prázdné branky nezůstala ani síla ani stabilita a tak opět skončil balón v držení soupeřova brankáře.

Ve 38. minutě vybojoval Kryštof Polák balón, kdy ukázkově odebral soupeři balón, pak se s ním ale otočil do středu hřiště a „ukázkově“ přihrál soupeři na střelu. Ten touto přihrávkou nepohrdl a tvrdou střelou po zemi překonal Martina Mišoviče, 0:3.

Soupeř hrál jednoduše, kombinoval a vyrážel do rychlých protiútoků. Navíc trestal jakoukoliv ztrátu míče ve středu pole, jako ve 43. minutě. Úplně stejná akce jako v prvním poločase. Ztráta balónu, záložník dává do běhu útočníkovi, ten předběhne naše obránce a samostatný útok zakončený jednoduše po zemi okolo stojícího brankáře, 0:4.

Za tohoto stavu naše hra byla již taková, že bychom nejraději ukončili zápas a šli si o tom promluvit do šaten. V poslední minutě jsme vybojovali dva rohy za sebou, ale nic jsme z nich opět nedokázali vytěžit.

Porážka nás tolik nemrzí, jako předvedená hra. Doufejme, že si jen kluci vybrali oddechový čas, myšlenky byly upnuty k nastávající škole a že ve středu již budou lépe koncentrovaní a ukážou všem, co natrénovali na soustředění.

Tak kluci, dobré vykročení do školy, hodně úspěchu v tomto školním roce a také lepší výkony v blížící se sezóně!

FC Tempo Praha MPA – ČAFC 0:4 (0:2)

FC Tempo: Mišovič, Holub – Obuškevič, Mašek, Dobiáš, Polák, Soukup – Polívka, P. Neckář, Tököly – Rožníček, M. Neckář, Ctibor