Ml. přípravka B: Skvělá generálka - 1.místo na Bohemce

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 05. 09. 2008

V sobotu 30.8. jsme nastoupili k turnaji v Odolené Vodě pořádaným Bohemians 1905. Turnaje se nakonec zúčastnilo 9 týmů. Hrálo se systémem každý s každým, zápas trval 16 minut a hrálo se klasicky 7+1.

Tempo - Union Žižkov 0:0
V prvním zápase jsme nastoupili proti Žižkovu, pro nás nepříliš známému soupeři. Celé utkání bylo ovšem v naší režii a soupeře jsme do ničeho nepustili. Bohužel ze začátku klukům nesedl lehký míč, se kterým již dlouho netrénují. To se projevilo, jak při přihrávkách, tak i při střelbě. Střeleckých pokusů jsme měli plno, ale vždy skončily těsně mimo branku. V závěru zápasu nevyužil největší šanci Žůras, po rohu Jakuba Škobise trefil břevno. Zápas skončil nerozhodně.

Tempo - Bohemians 1905 0:0
Dalším soupeřem byla Bohemka. Opět jsme měli převahu, ale nedokázali ji přetavit v branku. Hned v první minutě byl v dobré pozici Martin Pytlíček, ale nedal. Stejně tak v 11. a 12.min. Filip Čihák, který dvakrát dobře vystřelil, ale mimo branku. Bohemka ale nebyla tak pasivní jako soupeř z úvodního utkání, ale své šance stejně jako my nevyužila, proto se zrodil další výsledek 0:0.

Tempo - Sparta 1:1
Po dvou remízách jsme chtěli zabrat, ale čekal nás těžký soupeř a to Sparta. Byl to pěkný zápas bez vyložených šancí, převážně se hrálo ve středu hřiště. Do vedení šla v 10 min. Sparta po netaktickém faulu Žůrase před naší brankou. Hráč Sparty zahrál přímý kop bez chyby do horní části Matějovy branky. Kluci se hnali za vyrovnáním, ale to nepřicházelo. Až v poslední minutě po autovém vhazování Davida se k míči dostal Štěpán, který posunul míč na Lukyho Hroníka. Ten střelou pod břevno uzavřel skóre zápasu na 1:1. Za remízu jsme nakonec byli rádi.

Tempo - Vršovice 3:0
V dalším utkání nás čekal tým Vršovic. Soupeř, se kterým se potkáváme často a se kterým se vždy jedná o vyrovnané a hezké zápasy. Pro tento zápas to ovšem neplatilo. Zápas jsme měli bez problémů pod kontrolou a začali dávat i góly. První se prosadil po nepřesné střele Lukyho Hroníka ve 4. min. Štěpán Sedlář s přispěním vršovického obránce. V sedmé minutě se ke slovu opět dostal Štěpán, který dorazil do branky Davidův přímý kop - 2:0. V poslední minutě ještě třetí branku přidal premiérový střelec Tomáš Touška pěknou střelou po akci Lukyho Hroníka.

Tempo - Kadaň 2:0
Po zápase s Vršovicemi jsme byli na vítězné vlně, ze které jsme dolů nechtěli. Bylo vidět, že ani kluci. Před každým zápasem i po něm proběhl pokřik s chuťí vyhrávat. Další překážkou byla Kadaň. Zápas byl vyrovnaný do 8. minuty, kdy se po kličce prosadil Luky Hroník. Od té doby jsme zápas kontrolovali a pokoušeli se navýšit náš náskok. To se povedlo ve 13.min. Akci založil Filip přihrávkou na Martina Pytlíčka, ten prodloužil na Lukyho Hroníka a bylo to 2:0.

Tempo - ČAFC 1:0
Proti ČAFCe jsme si věřili, ale zápas ukázal, že ne vše jde samo. Kluci dlouho hledali sami sebe a přišel útlum. Naštěstí se kluci dali dohromady a od 10. min. začali hrát, jak jsme chtěli. Dokonce jsme stihli dát i branku ve 14. min., roh zahrával Kuba, Luky Hroník posunul míč na Žůrase a výhra byla doma. Nutno podotknout, že s nemalou dávkou štěstí.

Tempo - Náchod 1:0
V zápase s Náchodem jsme si mohli začít pohrávat s myšlenkou na vítězství v turnaji. Vršovicím by se líbila naše remíza. Dlouho to také tak vypadalo. Náchod hrál velice dobře a vyložených šancí na obou stranách bylo minimum. Ve 13.min. jsme se branky dočkali a jak jinak než po rohovém kopu, který zahrával Kuba. Byla to akce jak přes kopírák z předešlého utkání, jen střelec Žůras se proměnil v nahrávače a Luky Hroník ve střelce. Po velmi těžkém zápase jsme vydolovali výhru.

Tempo - Dukla 3:0
Do posledního zápasu jsme vstupovali s vědomím, že pokud vyhrajeme, titul je náš. Papírové předpoklady se naplnily a zápas byl z naší strany exhibicí. Dukla se snažila, ale na nás to bylo málo. O branky se postarali: ve 3.min. Žůras placírkou k tyči, v 8.min. Luky Hroník střelou pod břevno a ve 13.min. Viktor Kužel po přihrávce Filipa.

Celý turnaj jsme odehráli velmi kvalitně, ať se jedná o výsledky, tak hlavně o předvedenou hru, což mi dělá největší radost. Začátek byl trochu ospalý, ale postupem času bylo na klucích vidět, že je turnaj pohltil a bavil. To byl pro nás trenéry větší úspěch než celkové první místo. Toho jsme dosáhli s 18 body a se skóre 11:1.

Poděkování patří klukům za hru, rodičům za povzbuzování a Milanu Touškovi za pomoc při vedení týmu, jelikož Luky Michl st. hrál svůj zápas a Martin Granilla byl služebně mimo.

Sestava: Matěj Heřmánek, Tomáš Touška, Patrik Novotný, David Kny, Štěpán Sedlář, Luky Hroník, Dan Šejvl, Martin Pytlíček, Fanda Hobzík, Viky Kužel, Martin Žůrek, Kuba Škobis, Filip Čihák.