St. žáci A: Junior Praha B - FC Tempo Praha 0:4

Autor: Ivo Flaks <flaks(at)chello.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 08. 09. 2008

K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili na hřišti Junioru B. Utkání se hrálo za úmorného vedra a ještě navíc na rozpálené umělé trávě. Nastoupili jsme proti mužstvu r.95, které v uplynulé sezoně hrálo divizi. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a hned od začátku jsme ostřelovali soupeřovu branku. Hned v úvodu měl dvě gólové šance Stejskal následován Hornem, který ovšem ve 13. minutě po suprové nahrávce od Maška zajistil našim barvám vedení 1:0.

V 16. minutě kopeme přímý kop a Hájek míjí branku soupeře. Následuje opět skvělá individuální akce Horna, ale bohužel opět bez zakončení. Tento obraz hry se prakticky nemění po celý poločas, nutno podotknout, že soupeřovi útočníci se též činí, ale jsou dobře pokryti našimi hráči, kteří jim toho moc nedovolí.

Videoreportáž z utkání ZDE

Do druhého dějství opět vstupujeme aktivně a po přihrávce Horna dává Stejskal ve 36. minutě na 2:0. Ve 43. minutě kopeme rohový kop a po přihrávce Lehkého zvyšuje Horn na 3:0. O chvíli později pálí Kristek, ale golman jeho střelu vyráží na roh. O chvíli později totožná situace akorát v podání Maška a opět skvěle soupeřův golman. Záhy vidíme překrásnou akci Horn - Rudolf, ale posledně jmenovaný pálí do náruče brankáře.

V 60. minutě zahráváme rohový kop a po závaru před soupeřovou brankou se podaří protlačit míč do sítě Škopkovi. O chvíli později opět pálí Rudolf, brankář opět skvěle. V posledních okamžicích utkání mohl přidat další branku Stejskal, ale opět vedle.

Kluci předvedli kolektivní a zodpovědný výkon a na hřišti dnes působili jako dobrá parta. Soupeř určitě nebyl slabý a díky velkému umění brankáře inkasoval pouze čtyři branky, čemuž určitě naše střelecká aktivita neodpovídala, ale cením si snahy a výkon by mohl být příslibem do dalších zápasů.

Junior Praha B - FC Tempo Praha 0:4 (0:1)
Branky: 13. a 43. Horn, 36. Stejskal, 60. Škopek.
Tempo: Žurav - Tintěra, Kristek, Lehký, Bláha(51. Herdegen), Stejskal, Škopek, Mašek, Hájek, Horn, Dvořák (57. Rudolf). Připraven: Čutka.