St. dorost: FC Tempo Praha - FK Admira Praha B 4:2

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 14. 09. 2008

Třetí zápas staršího dorostu mohl být rozhodnut za deset minut. Kdyby Kuba Hurka a David Balun proměnili svoje šance, tak jsme v 10. minutě vedli 3:0. Na kdyby se nehraje, a tak přišla sprcha ve 12. minutě, protiútok Admiry a 1:0 pro hosty a Linhart navíc inkasuje žlutou. Miloš dostal po chvíli šanci svůj čin napravit. Nehasil dravě pronikl do vápna a penalta byla na světě. Miloš trestuhodně branku vysoko přestřelil. Znovu to vypadalo, že si budeme vytvářet šance, ale branky nedáme a odejdeme poraženi.

Ve 33. minutě, po dlouhém větrem podpořeném výkopu Flakse, obránci Admiry minuli, k míči se dostal Balun a šel podruhé sám na brankáře, jeho střelu gólman vyrazil Davidovi pod nohy a na druhý pokus David míč do sítě dopravil 1:1.

Pak přišla 36. minuta a v ní nešťastná srážka Michala Nehasila se soupeřem. Oba hráči byli s krvavými šrámy dopraveni mimo hrací plochu, kde byli ošetřeni. Jejich obavy o jizvy byly hlavní starostí. Po přestávce Michal i jeho protihráč seděli na lavičkách převlečeni.

Na hřišti se mezitím přelévala hra z jedné strany na druhou. Těsně před poločasem se nám podařilo vstřelit branku, kterou však rozhodčí pro ofsajd neuznal. Tempáci byli z tohoto verdiktu rozhozeni a Admira z protiútoku šla dovedení. Po rozehrání sudí ukončil první poločas.

Po návratu z kabin bylo vidět, že nálada v mužstvu je úplně jiná. Kluci měli chuť hrát a toužili po vyrovnání. Brankové příležitosti jsme si vytvářeli a jejich zahazování pokračovalo. Tepová frekvence trénera Klípy dosahovala astronomických hodnot a vyvrcholila v 67. minutě před naší druhou penaltou. Exekuce se po velkém váhání ujal kapitán Flaks. Tréner Klípa si dal bundu přes hlavu a radši se nedíval. Péťa nezklamal. Jeho "nekompromisní bomba" se prokutálela do sítě - 2:2. Krátce po naší vyrovnávací brance protrhává střeleckou smůlu Kuba Hurka a vedeme 3:2. Jednobrankové vedení přesto příliš klidu do našich řad nepřineslo.

Hrajeme zbytečně zbrkle a útočíme středem. Definitivní uklidnění přináší 78. minuta a Bečvářův gól na 4:2. Ve zbývajících minutách jsme první a zasloužené vítězství v soutěži pohlídali a mohli se po závěrečném hvizdu radovat. Vítězství vyvolalo i radostný úsměv ve tváři dědy "Lhoťáka". Kluci konečně bojovali od začátku až do konce a nenechali se odradit vedením soupeře, jako dříve. Ve hře je stále plno chyb, ale pokrok přece jen nastal. Realizaci penalt musíme zlepšit okamžitě. Za bojovnost a vítězství pochvala.

FC Tempo Praha - FK Admira Praha B 4:2 (1:2)
Branky Tempa: Balun, Flaks, Hurka, Bečvář.
Tempo: Flaks - Lacina, Linhart, Kvapil, Horna - Nehasil (36. Hnat), Sehnoutka (83. Houška), Bečvář, Šulc (84. Houška) - Hurka, Balun.