Muži A: FC Tempo Praha - AFK Olympia Šeberov 8:0

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 14. 09. 2008

Áčko se konečně dočkalo vítězství i v domácím prostředí. Po dvou nezdarech s Kbely a Počernicemi tentokrát přívitali muži tým Šeberova. Již od prvních minut bylo zřejmě, kdo je pánem na hřišti a otázkou tak jen zůstávalo, na jaké cifře se zastaví konečné skóre. Šeberov se prezentoval pouze tvrdou a mnohdy až zákeřnou hrou a po fotbalové stránce nic nepředvedl.

Utkání začalo ve velkém stylu, již ve dvacáté vteřině vysunul Martínek po pravé straně Podroužka, který našel před bránou osamoceného Rožánka, který ale mířil těšně vedle. Hned za několik vteřin ale zahrozili i hosté, kdy Kuchař nadvakrát dokázal zneškodnit střelu z hranice vápna. Tento závar byl poslední nebezpečnou akcí ze strany hostů v první půli. Domácí byli lepším a nebezpečnějším týmem. Po zásluze se také dostali do vedení, kdy v deváté minutě Žalud zahrál roh tak šikovně, že si jej brankář srazil do sítě. O několik minut později pak Tempo udeřilo podruhé, kdy zleva centroval Žalud a Dedek se z malého vápna nemýlil. Ve 23. minutě pak neukočíroval své nervy hostující kapitán Rádl a po nakopnutí soupeře dostal po právu červernou kartu. Tímto okamžik vzaly všechny naděje Šeberova zasvé. Tempu se však do konce poločasu podařilo přidat už jen jednu branku, kdy po další Žaludově asistenci skóroval Rožánek.

Druhá půle začala podobně jako první, domácí se tlačili před bránu a hosté pouze zoufale bránili. Další gól však padl až v 60. minutě, kdy Mutafova vyslal do nájezdu hostující stoper a Mutafov se tváří tvář golmanovi nemýlil. Odstartoval tak brankostroj druhého poločasu, kdy se všichni střelci první půle připsali druhý zásah a navíc se k nim po vystřídání připojil i Honza Šulc. Šeberov tak odjel ze Lhotky s konečným výsledkem 0:8 a s jednou červenou kartou. Nutno podotknout, že za jednu červernou mohli být hosté rádi. Tempo se předvedlo v dobrém světle, ale musíme přiznat, že soupeř domácím situaci značně usnadnil.

FC Tempo Praha - AFK Olympia Šeberov 8:0 (3:0)
Branky: 9. a 86. Žalud, 15. a 73. Dedek, 34. a 64. Rožánek, 60. Mutafov, 81. Šulc. Rozhodčí: Hurych - Petrášek, Vaněk. ČK: 23. Rabl (Šeberov).
Tempo Kuchař – Martínek, Vrba, Netušil, Komorník (76. Šulc) – Podroužek, Vích (61. Míka), Žalud - Dedek, Rožánek, Mutafov (61. Jakub Hurka).