St. přípravka B: TJ Kyje - FC Tempo Praha B 0:11

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 15. 09. 2008

Druhým výjezdem za mistrovským utkáním 2. kola si starší přípravka B přijela na hřiště TJ Kyje vylepšit střeleckou bilanci. Pohled to tabulky II. třídy skupiny D napovídal, že na Kyjích se body nenechávají. S tímto soupeřem jsme se přede dvěma lety již utkali, tehdy jako mladší přípravka C. Tenkrát souboj vyzněl jednoznačně ve prospěch Tempa 9:1. Nechtěli jsme zůstat své pověsti nic dlužni a na zápas jsme se dobře připravili a motivovali.

Sraz nominovaných borců v 15 hodin, slunné a chladné počasí, to vše slibovalo příjemně strávené odpoledne.

Chlapci zdejší hřiště již znají, hraje se na umělce za dobrého počasí. V 16:55 zahajuje delegovaný rozhodčí úvodní minuty utkání. Chlapci se vrhají do útoku a ještě neuplyne ani minuta a už se naši radují a domácí zamrazí, když hned z prvního vyvedeného útoku skóruje Koubis. Tlak našich útočníků se s přibývajícími minutami stupňuje. Domácí borci jsou zaskočení a všemožně se snaží odvrátit valící se útoky Tempáků. V 5. minutě zápasu se trefuje Peky. Skóre se zvyšuje na 0:2 z pohledu domácích.

Po několika zmařených šancích jsou vidět i pohledné zákroky domácího gólmana, který se snaží spolu s obránci odvracet hrozící katastrofu. Na 0:3 upravuje v 11. minutě Krtek (Obermajer). To už se dá z dosavadního průběhu hry odtušit, že si kluci chtějí vylepšit střeleckou bilanci. Hraje se stále na polovině soupeře, náš gólman Novotný je bez práce. Tu a tam se útočníci soupeře osmělí ke střele, která končí v jeho náručí. Čas neúprosně odpočítává další odehrané minuty a střelecká tabulka se začíná naplňovat . Po 15 minutách hry si domácí umísťují míč za záda vlastního gólmana. Do konce poločasu se postupně trefují do sítě 1x Koubis a 2x Peky. Konec poločasu, stav 0:7 pro naše borce.

Druhá půle začíná po malém oddychu a výměně stran poněkud vlažněji. Našinec má nahráno, a tak co bychom se honili, že? Jenže trenér Hozák je jiného názoru. Zlobí se na své svěřence, že si pořádně nepřihrají, dávají si přednost při zpracování míče a pořádně a včas nevystřelí. Pravda je, že těch střel na branku oproti prvnímu poločasu poněkud ubylo. Kluci dost polevili na důraze a tak Kyjští se více osmělovali a postupně se probojovali i před našeho brankáře. Ke kloudné střele se však nedostali.

Peky dostal taktický pokyn zametače v obraně a svůj úkol si plnil bezchybně. Všechny snahy domácích u něj skončily. Čas postupně ukrajoval další minuty zápasu, sluníčko pomalu zapadalo za vzrostlé stromy a naši kluci postupně vylepšovali své skóre. Na 8:0 z našeho pohledu upravil stav Šeba, po přímém kopu na 9:0 zvyšoval Peky. Další branku si na své konto připsal Maty Buzek a poslední hřebíček do rakvičky zatloukl ve 28. minutě druhého poločasu Koubis po chytré přihrávce Hozyho.

Stalo se to, co nikdo ani ve snu nepředpokládal. Nejenže jsme neobdrželi ani jednu branku, ale příděl 11 branek je rekordem dosavadního průběhu našich mistráků. Kyje v minulém kole obdrželi 10 branek a našim klukům se podařilo tento rekord překonat. Za vítězství přislíbil asistent Ruda Šebek klukům tři velká kola pizzy, která budou vychutnávat v pizzerii na Lhotce po pondělním tréninku. Trenér Hozák byl s výsledkem spokojen, ale ke hře měl oprávněné výtky.

TJ Kyje - FC Tempo Praha B 0:11
Branky: Koubek 4, Pekárek 3, Obermajer, Šebek a Buzek.
Tempo: Novotný – Rod, Staněk, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Koubek, Pekárek, Hozák, Kopeš.