St. přípravka B: FC Tempo Praha B – FC Háje SOS C 13:0

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 20. 09. 2008

První mistrovský zápas hraný na domácím hřišti se sousedy z Jižního Města. Domácí půda, dobré počasí pro fotbálek, motivace, chuť do hry. To vše bylo dnes výhodou pro domácí tým SPB. Tradičně se borci sešli jeden a půl hodiny před začátkem zápasu, aby se probudili a zahřáli. Lehký předzápasový trénink a motivační chvilka a mohlo se začít.

V 10:50 zahájil sudí úvodní minuty prvního poločasu. Kluci ze šatny věděli, že musí zabrat hned na začátku hry a zaskočit tak soupeře. Taktika ordinovaná trenéry je doposud úspěšná. Vrhnout se na branku soupeře a vstřelit první gól je vždy to nejdůležitější pro pohodu v mančaftu. A tak se zadařilo i v tomto utkání hned v první minutě hry umístit ten kulatý nesmysl za záda hostujícího gólmana. První branku zápasu si na své konto připsal Krtek (Obermajer) po asistenci Pekyho.

Bylo jasné, že hosté budou hrát se zataženou obranou a do útoku se příliš nepoženou. Budou se snažit odkopávat míče a rozebírat naše útoky a snad tak něco vytěžit při rychlém protiútoku. To první se jim dařilo, ke druhému se po dobu celé první půle nedostali. Naše útoky se valily jako lavina, a tak konto hostujícího brankáře začalo neutěšeně narůstat. Druhou branku zápasu vstřelil kapitán týmu Peky. Několik zdařilých kombinací a další branku vsítil za záda nešťastného brankáře hostí Koubis. Neuplynula ani minuta a naši se opět radovali z branky Pekyho. Do konce poločasu padlo do sítě hostí z Hájů celkem 7 branek.

Po desetiminutovém oddychu jsme se s vervou pustili do dalšího ztékání brankáře z Hájů. A dařilo se. Obraz hry se od prvního poločasu nijak nezměnil. Hrálo se více na polovině soupeře a před brankářem se děly pěkné závary. Změť těl v červenožlutých dresech před brankářem hostí přiváděla k šílenství jejich trenéra. Ten se všemožně snažil kluky v modrých dresech přimět alespoň k jedné ukázkové akci vedoucí k čestnému gólu. Bohužel se to z pohledu Hájských nezdařilo. Naopak kontrovali naši. Peky se opět přesunul z útoku do obrany a s přehledem kontroloval hru. Před ním se postupně vystřídali všichni hráči z lavičky náhradníků. Hráčů jsme měli na střídání k dispozici dost. Blížil se konec utkání a nám narostl počet branek na 12:0. Ještě před závěrečným hvizdem sudího si poslední branku vychutnával Krtek a ukončil tak 13. brankou v síti soupeře dnešní duel.

Po utkání v šatně zaznělo celkem 13x cigi caga, cigi caga hej, hej, hej a následovala sprcha s úklidem šatny. Trenér Hozák si posteskl, že těch branek mohlo být aspoň 20, kdyby si kluci dali více záležet...

FC Tempo Praha B – FC Háje SOS C 13:0 (7:0)
Branky: Pekárek, Koubek, Obermajer a Šebek 3, Buzek.
Tempo: Novotný – Rod, Staněk, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Koubek, Pekárek, Hozák, Kopeš, Janský.