St. žáci B: Optimum sport - FC Tempo Praha B 0:12

Autor: Ladislav Klasna <klasnic(at)seznam.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 24. 09. 2008

V neděli jsme sehráli zápas s týmem Optimum sport, který měl do té doby skóre 18:2. Všichni jsme se připravovali na těžší zápas, poté, co jsme uviděli hřiště, na kterém jsme měli zápas odehrát, jsme se vyděsili ještě víc. Písnické hřiště je opravdu malé hřišťátko, které je samý hrbol a drn. Myslím si, že i když kluci hrají "jen druhou třídu", tak by si zasloužili lepší povrch a na tomto hřišti by se vůbec mistrovská utkání hrát neměla. Naši kluci na základě této situace měli naordinovaný způsob hry. Soupeř nám utkání tak trochu ulehčil ještě tím, že přijel jen s devíti hráči.

Hráli jsme jednoduše a i když to nebyl bůhvíjaký fotbal na krásu, hra odpovídala požadavkům realizačního týmu, neboť na zmíněném povrchu snad ani jinak hrát nešlo. Ze začátku utkání nás opět trápilo neproměňování šancí. Naši útočníci se opětovně zastřelovali, ať to byl Michal Hájek, Honza Linhart, Vojta Rejmiš, z druhé vlny pak Vašek Kalina.

Stále jsem si myslel, že jde jen o to, kdy už branku soupeře trefíme a začne nám to tam padat. Nemýlil jsem se, právě posledně jmenovaný Vašek Kalina si krásně naběhl s míčem před velké vápno a nekompromisní střelou pod břevno nedal gólmanovi šanci. Potom už si kluci snad konečně začali věřit a po brankách Michala Hájka, Honzy Linarta a Vaška Kaliny jsme šli do šaten za stavu 8:0. V kabině kluci dostali stejné pokyny jako na začátku utkání s tím, že musíme zůstat u stejného způsobu hry.

Ve druhém poločase došlo ke střídání. Na hřišťě přišli Martin Kristek, Jirka Hendrich a Ivan Čerkašin. Druhá půle začala z naší strany ospale a viditelně nám chyběl pohyb. Zato soupeř, před kterým smekám, i za velmi nepříznivého stavu zlepšil pohyb a pokoušel se o kombinaci a dokonce se několikrát dostal na dostřel naší branky. Z naše pohledu byla tato část zápasu pro naše hráče o dost slabší. Kluci byli zřejmě ukolébaní výsledkem prvního poločasu, ale i přes ospalý vývoj jsme si vytvořili několik šancí, z nichž jsme zužitkovali čtyři. Do sítě soupeře se trefili Radek Geissler, Martin Kristek, Michal Hájek a z penalty náš brankář Yusyp.

Klukům chci poděkovat, že toto utkání zvládli výborně, v žádném případě nepodcenili soupeře hrajícího pouze s devíti hráči a nakonec i to, že si neublížili na nefotbalovém povrchu.

Optimum sport - FC Tempo Praha B 0:12 (0:8)
Branky: Hájek 4, Linhart 3, Kalina 2, Geissler, M.Kristek, Yusyp.
Tempo: Yusyp - Kalina, Jantol (61. Klasna), Polívka (61. Hanzlík), Hájek, Rejmiš (36. Hendrich), D.Kristek, Stejskal, Babiar (36. M.Kristek), Geissler, Linhart (36. Čerkašin).