Muži A, Pohár PFS: FC Tempo Praha - Union Vršovice 4:3

Autor: Libor Koubek <libor.koubek(at)fctempo.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 24. 09. 2008

Áčko mužů výborně vstoupilo do Poháru PFS, když v domácím prostředí zdolalo Vršovice, aktuálně pátý tým přeboru. V dalším kole Tempo přivítá ve středu 15.10. v domácím prostředí tým Dolních Počernic, se kterým v probíhající sezóně doma prohrálo a má mu tedy co vracet.

Trenéři Flaks s Nechvílou šetřili některé hráče, a chyběli tak Dedek, Martínek, Míka, Komorník, Kuchař, Šulc, Vích a Vrba. V sestavě už se naopak objevil novic Novotný. Tempo začalo velmi aktivně a během deseti minut si vytvořilo tři slušné šance, ale Turek, Podroužek a Mutafov je postupně zahodili, na druhé straně trefili hosté po rohu břevno.

Na úvodní branku se čekalo do 37. minuty, kdy Mutafov využil zaváhání vršovické obrany a nájezd zkušeně proměnil - 1:0. Minutu před poločasem pálil z trestného kopu Žalud a vyražený míč poslal do sítě bek Netušil - 2:0.

Když se po sedmi minutách po akci přihrávce Novotného parádně prosadil Šíma, zdálo se rozhodnuto. Jenže po vystřídání přestal Tempu fungovat střed pole a hosté se dotáhli na rozdíl jediné branky. Přímo z rohu se pak ale prosadil Žalud a postup byl nadosah a nic na tom nezměnila ani třetí branka Vršovic v 87. minutě po další ztrátě ve středu pole.

FC Tempo Praha - SK Union Vršovice 4:3 (2:0)
Branky Tempa: 37. Mutafov, 44. Netušil, 52. Šíma, 83. Žalud
Rozhodčí: Gotthard - Labant, Slavík.
Tempo Dvořák – Valášek, J.Nechvíla, Podroužek, Netušil – Rožánek (46. Šíma), Turek (67. Budák), Stoklásek, Žalud - Novotný, Mutafov.
Vršovice: Sůva - Wulkan, J.Šimr, V.Šimr, Marhoul, Renský, Hlaváček, Antonín, Rébl, Karfík, Bellada. Střídali: Kučera, Bareš.