Ml. dorost: SK Hostivař – FC Tempo Praha 4:1

Autor: Jiří Hron <hron(at)fzu.cz>, Téma: Mladší dorost, Vydáno dne: 25. 09. 2008

První venkovní zápas jsme odehráli na hřišti Hostivaře. Sešli jsme se v počtu 12 lidí, což není mnoho. Navíc Hnat je po zranění a Varecha hrál s bolestivými žebry. Přesto jsme chtěli poprvé v sezoně vyhrát. Soupeř praktikoval jednoduchý styl dlouhých míčů, což nám občas dělalo problémy. Hra byla zpočátku vyrovnaná, dokázali jsme si vytvořit i nějaké šance, ale nejnadějnější pokus Bendy skončil na břevně, Hnat v jasné šanci nedal a po další Patrickově akci sice Hlavík skoroval, ale z ofsajdového postavení. To soupeř dal dva, sice šťastné, ale regulérní góly. Nejprve hráč Hostivaře centroval, ale ukopl se a s podporou větru míč spadl Kryštofovi za záda, pak po přihrávce ze strany přišla opět nepovedená střela, která se ukázala jako přesný lob. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Do druhé půle jsme vlétli dobře, hned v první minutě (jako minule s Podolím) jsme po rohu trefili Houškou tyč. Pak poslal Varecha dlouhý odkop dopředu, Hlavík důrazem vybojoval míč a sám před brankářem nezaváhal. Dále jsme se snažili útočit, nutno dodat, že soupeř hrál dobře dozadu. Matoušek svou šanci nedal, a tak přišel trest na druhé straně. Po této brance se již utkání jen dohrávalo a poslední branka v závěru tak již dodala jen kosmetickou úpravu skore.

SK Hostivař – FC Tempo Praha 4:1 (2:0)
Branka Tempa: Hlavík.
Tempo: Slováček – Houška, Varecha, Kvapil, Voltr – Hlavík, Benda, Sehnoutka, Petrák (66. Somr) – Hnat, Matoušek.