St. dorost: FC Tempo Praha - Sokol Řepy 4:4

Autor: Milan Dejl <M.Dejl(at)seznam.cz>, Téma: Starší dorost, Vydáno dne: 28. 09. 2008

Jak ztratit tři body? Návod vám zdarma poskytne starší dorost Tempa. V zápase se třetím týmem tabulky jsme od začátku měli navrch. Útočili jsme, vytvářeli si brankové příležitosti, ale jejich realizace vázla. Tréner Klípa měl přesto možnost jásat nezvykle brzo. V 9. minutě ideálně uvolnil Karlos Kubu Hurku a vedeme 1:0. Pak naše střelecké trápení pokračovalo. Řepy se pomalu nedostávaly za půlku, ale brankové vyjádření žádné. Až ve 39. minutě se do ideální pozice prodral Nehaska a nadvakrát dopravil míč do sítě - 2:0. Kdyby se fotbal hrál na šance, tak by Tempo deklasovalo Řepy po půli minimálně 5:0, jenže takhle se šlo za stavu 2:0 pro domácí do šaten.

Po přestávce vypadala hra stejně. Tréner Klípa říkal: "Zas dostanem blbého góla a budou nervy", a měl pravdu. Patrick Hnat naložil se stoprocentní šancí stejně jako v prvním poločase, t.j. brankářovi do náručí a z protiútoku hosté skórovali. Pak předvedl jeden ze svých mnoha kousků rozhodčí. Naprosto vymyšlená penalta a je to dva 2:2. My se hroutíme a Řepy, ač v deseti, jsou na koni. 65. minuta 2:3, dvě minuty nato 2:4. Vypadá to na debakl.

Neustálé burcování z lavičky, příchod Matouška a přeskupení našich řad přináší zpět převahu na naši stranu. Další šance postupně zahazují Matoušek, Hnat, Hurka... Až hlavička Baluna znamená vykřesání naděje - 3:4. Nápor Tempa vzrůstá, Řepy nakopávají míče vpřed a přichází druhá penalta proti nám. Kryštof však drží šance a penaltu chytá. V nastaveném čase přichází vyrovnání. Franceho šmudla končí v síti - 4:4 . Rozhodčí poté končí zápas.

Remíza je nespravedlivá, alespoň však, že je. Měli jsme 80 minut převahu, místy drtivou, šancí mnoho. Kluky musím za bojovnost, chuť do hry a vyrovnání pochválit. Dávejte branky nebo s Ríšou skončíme na ARu.

FC Tempo Praha - Sokol Řepy 4:4 (2:0)
Branky Tempa: Hurka, Nehasil, Balun, France.
Tempo: Slováček - Petrák, Linhart (69. Matoušek), Kvapil, Přikryl (46. Tročil) - Nehasil, Sehnoutka, Balun, France - Hurka, Hnat.