St. přípravka B: TJ Sokol Lipence – FC Tempo Praha B 0:6

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 29. 09. 2008

S vědomím, že nemáme hráče na střídání, jsme si podruhé zajeli na hřiště do Lipenců. Zde nás čekal domácí tým, zřejmě v plné sestavě. Lipenští si nevedou právě nejlépe, a tak potřebovali doma zachránit body. Věděli, že dnes k nim přijel soupeř z čela tabulky, a tak sestavili to nejsilnější, co měli dnes k dispozici. Počasí slibovalo nádhernou sluneční atmosféru, a tak to také bylo. Nesměle se sluníčko dralo zpoza mraků a postupně zalévalo hřiště hřejivými paprsky. Stejně tak se pomalu lehkým rozcvičením zahřívali i naši borci. Celkem osm borců se dnes sešlo k zápasu. Chyběli nám někteří hráči z důvodu školy v přírodě a další dnes hráli na Spartě. Kluci si byli vědomi, že na hřišti musí nechat duši i tělo. Každý zápas se musí hrát naplno od prvních minut. Jen to je záruka úspěchu.

Zápas začal ve vysokém tempu. Klíčoví hráči makali a balón lítal před branku soupeře. Mohutné nasazení bylo patrné z obou stran. Náš kapitán Peky věděl, že musí tým dovést k vítězství a tomu podřídil celou taktiku a celému týmu byl po celou dobu utkání příkladem. Táhnul na bránu soupeře jeden útok za druhým. Ostatní borci nezůstali pozadu. Šeba, Krtek, Stáňa, to byla trojice útočníků, kteří dnes měli svůj den. Jedna pěkná akce střídala druhou a sklízela potlesk přihlížejících. Ne všechny střely končily v prostoru tří tyčí, ale i tak bylo na co se dívat.

V týmu hostí nastoupila i zástupkyně jemného dívčího pohlaví Anička. Při rozcvičení bylo patrné, že má dobrou ránu na branku. Naši kluci dostali za úkol paralyzovat tuto potenciální střelkyni. Dalším obávaným střelcem Lipenských se mohl stát urostlý kluk s dresem č. 10. Ten se však po celou dobu prvního poločasu nedostal ani k jedné střele, neboť naši obránci Cukr (Rod) a Pítrs (Blažka) si vždy věděli rady. Spolu s gólmanem Lukym (Novotný) dokázali vždy situaci zklidnit. Ubíhaly minuty prvního poločasu a postupně začaly po nádherných střelách a kombinacích padat míče za záda místního čapáka. Ani jeho mrštnost a výška dnes Lipenským nepomohla. Celkem padly do konce půle čtyři branky.

Trenéři se dohodli na pětiminutové přestávce, sloužící k regeneraci sil. Kluci se krátce občerstvili a pár pokynů trenéra na další průběh hry připravilo kluky na další minuty zápasu. V táboře soupeře došlo na výměnu brankáře, neboť 4 branky podlomily sebevědomí toho prvního. Zvýšená aktivita soupeře a možnost posílat do hry odpočaté hráče ubírala síly těm našim. I na hře to bylo znát. Soupeř byl častěji u míče a snažil se, seč mu síly stačily vstřelit alespoň jednu branku. Naši kluci se však nedali a v druhé půli předvedli několik velmi pěkných a povedených akcí, ze kterých by při troše štěstí padl i gól. Jedna nádherná hlavička Honzy Staňka končila jen těsně nad břevnem. Další nádherná akce se zrodila po rohovém kopu, kdy však všichni hráči míč minuli. Nicméně se přeci jen podařilo ještě dvakrát vstřelit branku, a završit tak dnešní vítězství na 6:0 z pohledu Tempa.

Nejen, že jsme obstáli na hřišti soupeře, ale další tři body přivezené na Tempo potvrdily naše čelní postavení v tabulce II. třídy. Dnešní den byl dnem šťastným pro Honzu Staňka, který v pozici útočníka zatížil konto domácích celkem třemi brankami, a vystřílel si tak dnes svůj první hattrick. Slova chvály dnes patří všem klukům od útočníků, přes záložníky, obránce až po gólmana. Sláva vítězům, čest poraženým. Po zápase v šatně padla slova chvály na celý tým. Kluci opravdu nechali na hřišti poctivý výkon.

TJ Sokol Lipence – FC Tempo Praha B 0:6
Branky: Staněk 3, Šebek, Pekárek, Hozák.
Tempo: Novotný – Rod, Šebek, Staněk, Obermajer, Blažka, Pekárek, Hozák.