Ml. přípravka B1: Union Vršovice - FC Tempo Praha B 3:0

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 02. 10. 2008

V sobotu 27.9. jsme brzy ráno nastoupili na hřišti Unionu Vršovice. Proti našim klukům nastoupil tým kompletně složený z hráčů ročníku 2000, takže jisté obavy ze zápasu byly. Na hřišti ovšem, až na výškovou převahu soupeře, výrazný rozdíl v obou týmech nebyl.

Domácí tým začal v lehkém náporu, ale s tím si velice dobře poradila naše obrana a Matěj v brance. Naši kluci se pokoušeli o rychlé protiútoky, které ve většině případů zakládal přesnými přihrávkami Martin Pytlíček. Škoda, že jsme si vybrali v rozmezí 13. – 15. minuty slabší chvilku a pustili soupeře do vedení 2:0. Nutno podotknout, že střelám do horní poloviny branky šlo těžko zabránit. Výsledkem 2:0 skončil první poločas.

Do druhého poločasu jsme vstoupili velice aktivně a místy měli více ze hry, bohužel vážnější šance ne a ne přijít. Bez střelby se dávají branky těžko. Ve 33. min. se nadechl k velkému sólu přes půl hřiště Luky Hroník, kterého zastavil domácí obránce až v pokutovém území faulem. Nařízený pokutový kop šel po zásluze zahrávat sám faulovaný hráč. Proti vysokému brankaři domácích ovšem neuspěl. Potvrdila se stará pravda, že faulovaný hráč by neměl pokutový kop zahrávat. V tomto případě jsme udělali vyjímku, protože ji Luky perfektně vybojoval. Škoda, že se nám nepodařilo snížit.

Ve zbytku zápasu jsme cítili šanci zápas ještě zdramatizovat a začali i riskovat. Z obrany začal po kraji hřiště podporovat ofenzivu pěknými průniky Páťa Novotný, ale finální fáze nám vázla. Pár minut před koncem jsme neuhlídali závar před naší brankou a domácí uzavřeli účet zápasu na 3:0. Kluci předvedli perfektní výkon s velmi silným soupeřem. Troufnu si říci, že ve vyrovnaném zápase. Pro mě byli vítězové naši kluci.

SK Union Vršovice - FC Tempo Praha B 3:0 (2:0)
Tempo: Heřmánek, Novotný, Hudák, Škobis, Pytlíček, Hroník, Žůrek, Šejvl, Čihák, Dmitriev, Palička.