St. přípravka B: FC Tempo Praha B - Slavoj Podolí C 1:0

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 06. 10. 2008

Pohled to tabulky II. třídy skupiny D jasně napověděl, že dnes na Tempo přijede neporažený soupeř z druhého místa. AFK Slavoj Podolí stejně tak jako Tempo má jistě ambice na výhru. Pozice v tabulce je daná. V případě, že vyhrajeme, upevníme si první pozici. V opačném případě nás Slavoj předběhne. Dnešní den je tedy z pohledu Tempa důležitý. Kluci se scházeli na domácím hřišti v 9:15 a po převlečení zahájili dnešní slunné ráno rozcvičkou. Soupeř se také rozcvičoval a bylo jasné, že to dnes nebude jednoduché. Podolští trénovali svého brankáře na střely z blízka i z dálky. Jejich klíčoví hráči stále přesněji mířili při rozcvičce mezi tři tyče.

První poločas byl zahájen úvodním hvizdem sudího a přítomní diváci obou stran mohutným povzbuzováním hnali své kluky do útoku. Vysoké tempo nasazení naše kluky zaskočilo a ti se ne a ne dostat k pořádné gólové akci. Přihrávky našich obránců nenacházely adresáty v útoku a naše sporadické šance byly tedy pro soupeře snadné. Podolští se o míč rvali jako lvi a nedali nám šanci se před jejich urostlého gólmana ani dostat, natož zakončit. Soustředění našich borců jako by zůstalo ještě v šatně. Tam dostali jasné pokyny jak hrát, ale nějak si na to nemohli vzpomenout. Několik pěkných akcí nám předvedli hráči Podolí. Ještě, že dnes měl svůj den Luky (Novotný) v naší brance. V prvním poločase tedy nepadl ani jeden gól.

O přestávce byli naši chlapci poučeni, že takhle se vyhrávat opravdu nedá. Mytí hlav bylo řekněme zasloužené. Do druhé půle hry vběhli kluci s jasnými pokyny dát branku. Hra se poněkud zlepšila, aktivita obránců i útočníků se zvýšila. Peky, Krtek, Hozy, Šeba, ti se před brankářem Podolských objevovali stále častěji. Se stejnými pokyny se do hry vrhli i kluci z Podolí. Jejich důraz a časté úniky občas zakončené i střelou náš brankář Luky vcelku s přehledem likvidoval. Pěkné střelecké akce i zákroky gólmana byly diváky oceněny potleskem. Naši kluci se také odhodlali k několika povedeným střelám, žádná z nich se však do sítě nedokutálela. Hra byla místy velmi tvrdá a pro hráče obou stran i bolestivá.

Po jedné takové akci, kdy byla udělena hráči Podolí i žlutá karta, byl nařízen přímý kop na branku Slavoje. Exekutorem se stal Tomi Nejedlík. Jeho střela nádherně přeplachtila všechny hráče a bez dotyku zaplachtila za záda překvapeného gólmana. Uf, to jsme si zajásali a zároveň oddychli. Jediným úkolem od této chvíle bylo nedostat zbytečný gól a pokusit se ještě nějakým zatížit konto soupeře. Ani jedno z toho se nestalo, a tak na Tempu zůstávají velmi cenné tři body. Vydřeným a hubeným vítězstvím si tedy SPB potvrzuje vedoucí pozici v tabulce.

"To bylo doufám poslední odfláknuté utkání, co jsem viděl," postesknul si po zápase Michal Hozák. "Poděkujte dnes gólmanovi, že jste neprohráli." OK, zapomeňme a jděme dál. V příštím kole se utkáme s neméně věhlasným soupeřem ze Zličína.

FC Tempo Praha B - Slavoj Podolí C 1:0 (0:0)
Branka: Nejedlík.
Tempo: Novotný - Rod, Staněk, Šebek, Klapka, Buzek, Obermajer, Koubek, Pekárek, Hozák, Nejedlík.