St. žáci B: TJ Praga Praha - FC Tempo Praha B 0:3

Autor: Ladislav Klasna <klasnic(at)seznam.cz>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 07. 10. 2008

V sobotu krátce po poledni jsme odehráli mistrovské utkání na hřišti TJ Praga Praha. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, neboť nám chybělo pár hráčů. Na marodce se ocitli Kuba Babiar, Tomáš Hanzlík, Žeňa Stěpanov, na dovolené si užívali Vašek Kalina s Jardou Malým a ještě jsme k tomu všemu do ml.žáků zapůjčili ve střelecké formě hrajícího Tomáše Kocábka. Před samotným zápasem jsme ještě na poslední chvíli sehnali Vojtu Rejmiše, který se vracel ze seznamovacího školního výletu a přislíbil svou účast aspoň v druhém poločase, neb naše lavička náhradníků zela prázdnotou.

Poslepovaná sestava vstoupila do zápasu, který začal z naší strany nepřesně a zbrkle a moc fotbalového umění vidět nebylo. Trochu vzruchu přinesla 15. minuta, kdy náš obránce Honza Klasna dobíhal soupeřova útočníka, podotýkám, že mezi naším obráncem a jejich útočníkem byla vzdálenost cca 1,5 m, když se soupeř najednou sklátil k zemi a náš hráč byl ohodnocen žlutou kartou. Přišla 20. minuta a my jsme se konečně dočkali, po asistenci Ivana Čerkašina vstřelil branku Honza Linhart. Do konce prvního poločasu se už nic vážnějšího nestalo.

O přestávce byly v šatně upřesněny pokyny, tzn. více se nabízet a chtít balón a hlavně se nebát hrát fotbal. Do druhé půle nastoupil na pravém kraji zálohy Vojta Rejmiš, po této straně se hra ihned zrychlila a v 50. minutě po asistenci Honzy Linharta přidal druhou branku právě Vojta Rejmiš. Tato dvojice se prosadila ještě v 60. minutě, kdy podle stejného scénáře zvýšil na 3:0 opět Vojta Rejmiš. V této minutě došlo také k poslednímu střídání v našem týmu. Na místo Jiřího Hendricha přišel na trávník náš náhradní gólman Žeňa Yusyp. Vedení už jsme si udrželi až do konce zápasu.

Na tomto vývoji utkání má určitě velkou zásluhu náš brankář David Švejda a velmi dobře hrající obrana, nemohoucnost soupeře, který až v závěru utkání obléhal naší branku a střílel ze všech možných pozic. Naproti tomu zápas absolutně nevyšel našim středním záložníkům, kteří nebyli schopni tvořit hru, dále pak panu rozhodčímu, který po většinu utkání neopustil středový kruh a svým zvláštním citem pro fotbalovou hru tak ovlivnil celý zápas.

TJ Praga Praha - FC Tempo Praha B 0:3 (0:1)
Branky: Rejmiš 2, Linhart.
Tempo: Švejda - Klasna, Jantol, Polívka, Holko, Hendrich (61. Yusyp), Čerkašin (36. Rejmiš), M.Kristek, Pecha, Geissler, Linhart.