Ml. přípravka B1: FC Tempo Praha B - ABC Braník B 2:0

Autor: Martin Vališ <martin.valis(at)dec-plast.cz>, Téma: Mladší přípravka, Vydáno dne: 09. 10. 2008

V sobotu ráno nás čekalo derby s Braníkem na domácím hřišti. Náš tým byl před střetnutím favoritem. Soupeř ještě nezískal ani bod a nevstřelil ani jednu branku. Naše role se změnila již před utkáním po přečtení sestavy hostů. Ti přijeli po předchozích nezdarech posíleni o sedm hráčů ročníku 2000. To znamenalo, že proti původním předpokladům jsme vsadili na pevnou obranu se třemi obránci a jedním útočníkem.

V roli kapitána se poprvé představil Fanda Hobzík, který si pásku zasloužil skvělými výkony v poslední době. Kluci se s nečekanou rolí popasovali skvěle. Soupeř si za celý zápas vážnou šanci. až na několik rohových kopů, nevypracoval. Kluci hráli zodpovědně a trpělivě. Trpělivost se přetavila do několika slibných situací. V začátku se zastřeloval náš nejlepší hráč v utkání Dan Šejvl, který mířil dobře, ale chybělo trochu více štěstí, aby střely trefily cíl.

To mu přálo ve 13. minutě, když uprchl pronásledovatelům po pravém křídle a jeho tvrdou střelu lehce tečoval obránce hostů do vlastní sítě. Branka byla po zásluze připsána Danovi. Poločas skončil vedením 1:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s pečlivou obrannou hrou a hrou na rychlé protiútoky. Několik se jich podařilo. Po jednom z nich, kdy se soupeř nadechoval k závěrečnému náporu, následoval rohový kop. Po závaru před brankou, kdy se o střelbu pokoušeli Luky Michl a Jáchym, se ke střele po odraženém míči dostal Tomáš Vlček a skóroval - 2:0. Závěr zápasu jsme si již pohlídali a velmi těžký zápas zvládli.

Nutno poděkovat všem hráčů za nasazení v boji s několika hráči soupeře, kteří byli o hlavu větší než oni. Pro nás je to dvojnásobně cenné vítězství, protože jsme si dokázali, že i tým se staršími hráči jsme schopni porazit. Co jediné je k zamyšlení je to, že někteří kluci, kteří byli momentálně na střídačce, nežili se svými spoluhráči na hřišti. Stejné to bohužel bývá i na trénincích, kdy kluky zajímá vše okolo mimo fotbalu. V našich silách není se při daném počtu hráčů všem věnovat individuálně. Již na začátku sezóny jsme dávali na webu informace, dle čeho budou hráči na zápasy vybíráni. Proto chceme upozornit, že nebude pravidlem, aby každý víkend hráli všichni, pokud nebudou kluci schopni na trénincích v rámci mezí se soustředit a nebudou plnit pokyny nás trenérů.

FC Tempo Praha B - ABC Braník B 2:0 (1:0)
Branky: 13. Šejvl, 43. Vlček.
Tempo: Heřmánek - Žežulka, Michl, Hobzík, Vlček, Škobis, Trajhan, Novotný, Touška, Palička, Cabrnoch, Kužel, Čihák, Šejvl.