Muži A: FC Tempo Praha - Junior Praha 1:1

Autor: Daniel Morávek <danielmoravek(at)seznam.cz>, Téma: A muži, Vydáno dne: 14. 10. 2008

Ani další domácí utkání nepřineslo plný bodový zisk. Tempo má tak v tabulce stejně bodů s posledními týmy. Nutno ovšem poznamenat, že se Áčko v sobotu předvedlo v dobrém světle a remíza rozhodně neodpovídala průběhu utkání.

Tempo nastoupilo nově s Dedkem na stoperovi a od prvních minut soupeře zatlačilo na jeho půlku a zdálo se jen otázkou času, kdy vsítí první gól. To se domácím skutečně i podařilo, kdy Martínek hlavičkou skóroval, ale hlavní rozhodčí branku pro předchozí faul neuznal. Tempo dále ovládalo hru a Junior mohl jen děkovat nemohoucnosti střelců Tempu, že na pomyslném ukazateli skóre svítily stále dvě nuly. Asi největší šanci spálil Turek, kdy po pěkné akci Novotného a Martínka netrefil z malého vápna odkrytou banku. Poté ještě Dedek z těžkého úhlu nastřelil tyč. A hosté, kteří si v prvním poločase vypracovali jen jednu vážnější šanci, tak mohli být plně spokojeni.

Tempo začalo i druhý poločas aktivně, ale kýžená branka ne a ne přijít. Gólu se fanoušci sice v 57. minutě dočkali, žel ale do domácí sítě, kdy se hostující Popelák trefil z přímého kopu. Junior dále pokračoval v úporné obraně a domácí v neúspěšném tlaku. Tempo se vyrovnávací branky zaslouženě pak i dočkalo. Vrba zatáhl míč středem pole a skóroval z 20 metrů přízemní střelou přesně k tyči. Tempo dále do konce utkání tlačilo, ale ani šance Žaluda góly nepřinesly a když několik minut před koncem ponechal rozhodčí při penaltovém zákroku nepochopitelně výhodu, skončilo utkání remízou 1:1.

S výsledkem musí být hosté nadmíru spokojeni, protože z minima vytěžili maximum. Současně doufejmě, že v příštích zápasech převede Tempo zlepšenou hru i do gólového vyjádření.

FC Tempo Praha - Junior Praha 1:1 (0:0)
Branka Tempa: Vrba.
Rozhodčí: Burda - Linx, David.
Tempo: Kuchař – Valášek (81. Budák), Dedek, Netušil, Komorník – Martínek, Vích (76. Šulc), Vrba, Žalud - Novotný, Turek (78. Jakub Hurka).