St. přípravka B: FC Zličín – FC Tempo Praha B 2:0

Autor: Oldřich Novotný <>, Téma: Starší přípravka, Vydáno dne: 14. 10. 2008

Pod silným psychickým tlakem nastupovala starší přípravka FC Tempo B k nedělnímu zápasu s domácím FC Zličín. Nádherné, ba suprové slunečné počasí na hřišti ve Zličíně, slibovalo nádhernou kopanou. Borci SPB se scházeli od 11. hodiny na Tempu, aby kolona vozidel vyrazila vstříc zápasu. Lehkým předzápasovým tréninkem na velmi dobře upraveném pažitu se kluci připravili na zápas. Při pohledu do tábora domácích Zličínských bylo patrné, že to nebudou mít naši kluci jednoduché. A také neměli.

Zličínští měli doma mohutnou diváckou podporu. Hnali své kluky do útoků od prvních minut zápasu. Jejich mohutný nápor byl úspěšně zakončen střelou k tyči, když gólman Novotný nestačil vykrýt nádhernou střelu domácího útočníka v osmé minutě hry. K vidění bylo několik pohledných akcí na obou stranách. Oba brankáři však do konce poločasu neudělali závažnou chybu, a tak stav 1:0 ve prospěch domácích ukončil první poločas.

Do druhé poloviny hry nastupovali kluci SPB s cílem vstřelit vyrovnávací branku. Tato šance se však po nařízené penaltě po zákroku našeho góĺmana na samostatně najíždějícího útočníka Zličína velmi vzdálila. Penaltu s přehledem proměnil útočník, a navršil tak skóre domácím na 2:0. I naši chlapci měli pěkné šance, avšak chybělo trochu štěstí, aby je proměnili ve vytoužený gól. Naopak další penaltou zvýšil šance domácím rozhodčí v dalším průběhu hry. Penaltu však náš gólman bravurně vykryl.

Do konce zápasu zbývalo ještě pár minut a naši kluci ne a ne trefit branku soupeře. A tak jsme na Zličíně nechali tři body. V tabulce to sice neznamená posun, stále jsme díky skóre na prvním místě, ale Zličín má nyní stejný počet bodů (15) jako my. O konečné pořadí v podzimní části soutěže tedy rozhodnou zápasy budoucí. Kluci sehráli celkem vyrovnanou partii s některými kluky o rok staršími. Náladu si následně naši kluci spravili, když je na své 9-té narozeniny pozval Robin Šebek do nákupního centra na Novodvorské, kde kluci rychle zapomněli na dnešní porážku ve víru bowlingu a počítačových her. Robine, děkujeme.

FC Zličín - FC Tempo Praha B 2:0 (1:0)
Tempo: Novotný – Rod, Janský, Šebek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Šlamiar, Koubek, Pekárek, Hozák, Kopeš, Staněk, Nejedlík, Klapka.